REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Youtube videolarınızın istatistiklerini arttıracak yöntemler

Günümüzde yalnızca bir yayın platformu olmakla kalmayan ve görüntü kavramı ile bütünleşen YouTube, hem içerik tüketenler hem de içerik üretenler …

Youtube videolarınızın istatistiklerini arttıracak yöntemler

Günümüzde yalnızca bir yayın platformu olmakla kalmayan ve görüntü kavramı ile bütünleşen YouTube, hem içerik tüketenler hem de içerik üretenler tarafından kullanılıyor. Bir kanala sahip olan ve gelişme amaçları bulunan şahıslar için görüntülerin gereğince yeterli izlenmeler alması hayli ehemmiyet arz ediyor. Bu nedenle birçok kanal, hangi stratejiler ve yeterli sistemler görüntülerin daha başarılı biçimde izlenmeler almasını sağlar bunu merak ediyor.

YouTube kanalınızı nasıl büyütürsünüz?

Daha sonra onu izleyemeye başlayıp birtakım fikirlere varırlar. İçerik gereğince kaliteliyse kanala abone olmayı tercih ederler. Görüntülere alakalı ve hoş başlıkları eklemek de tekrar istatistikleri en olumlu istikamette artırmaya fırsat tanır.

Diğer taraftan o içerikle alakalı en uygun hashtag ve seo sözlerini kullanmak da daha fazla kişinin önüne çıkılması potansiyellerini artırır. Öteki taraftan kesinlikle paylaşılan Youtube görüntülerini Twitter, Instagram yahut Facebook üzere bilinen toplumsal mecralara eklemek gerekir.

YouTube’dan kullanıcıları çıldırtan karar! Art geriye 5 reklam

Çünkü direkt oradan alınacak etkileşimler sayesinde de olağanüstü formda Youtube görüntülerinin izlenme istatistikleri âlâ olarak artırılır. Bunun dışında izlenme artırma için yararlı olacak bir öbür seçenek ise büyümek.

Kanalınızın takipçi sayısını artırın

Kanalınızın izlenme sayısını artırmanın bir öteki kolay yolu ise takipçi sayısını artırmaktan geçiyor ve hesabınızı organik olarak büyütmekten geçiyor. Organik büyümeyi hızlandırmak için kullandığınız toplumsal medya platformunun reklam verme seçeneklerini kullanabilir, farklı bir hesap satın alıp onu kendi hesabınıza çevirebilir ya da ajanslardan takipçi hizmeti satın alabilirsiniz. Buradan gelen izlenmelerin size sağlayacağı avantajlar ise şunlardır:

Algoritmanın dikkatini çekmek,

Daha kısa mühletler içerisinde önerilenler ortasında girmek,

Yeni insanların kanala abone olmalarını sağlamak,

Platformda trendlere çıkma bahtını elde etmek,

Genel itibariyle Youtube izlenmelerini artırmak için çeşitli hizmetlerden yararlanılması, kanal sahiplerini bu çeşit mevzular çerçevesinde şahane fırsatları elde etmelerini sağlıyor. Bu mevzuda bilinen en emniyetli platform diyebileceğimiz YouTube Market, son derece tesirli izlenme hizmetleri ile Youtube içerik üreticilerinin bir numaralı yardım kaynağı olarak karşımıza çıkıyor.

Youtube Görüntülenme Sayısı Nasıl Artar?

Youtube’daki görüntülerin görüntülenmelerinin artması için önerilen görüntüler ortasına girmek gereklidir. Zira bir görüntü önerilenlerde olduğunda onun içeriğine yönelik arama yapan bir kişi ilgili görüntüye daha kolay biçimde ulaşır.

Bu hoş ve olağanüstü fırsatın elde edilmesi kanalın gelişimini çok kıymetli bir ölçüde dayanaklar. Mevcut görüntünün yanı sıra öbür yüklenen görüntüler da algoritma tarafından hareketlendirilir ve kanal hoş bir popülarite kazanmaya başlar. Bu halde izlenmeler çok etkin bir halde artış gösterir.

Youtube İzlenmeyi Nasıl Sayıyor?

Youtube Görüntüsü Nasıl Öne Çıkar?

Bir Youtube görüntüsünü öne çıkarma konusunda ekseriyetle birçok insan, hazırladığı görüntünün reklamını verme prosedürünü tercih ediyor. Sponsorlu olarak Adsense bünyesinde verilen reklamlar, kısa müddetlerde çok sayıda insanın karşısına çıkıyor.

Bu durum izlenmelerin olağandan çok daha fazla artmasına bir imkan tanır. Bundan ötürü bir kanalın gelişimi noktasında yeri geldiğinde görüntü etkileşimlerini güçlendirmek için çeşitli Adsense reklamlarını da vermek gerekir.

Bunun yanı sıra daha uygun maliyetli bir metot olarak ajanslardan muhakkak hizmetleri satın almak görüntüdeki etkileşimi yükseltir. Youtube, görüntünüzü organik olarak ön plana çıkarırken görüntünün kullanıcı etkileşimi göz önünde bulundurur. Yani görüntünüz ne kadar izlenir, beğenilir, yorum sayısı yükselirse; yeni kullanıcılara erişme oranınız o kadar artar.

Youtube İzlenme Müddeti Ne Kadar Olmalı?

Youtube’da görüntüleri istatistiki bakımdan izlenme konusunda güçlendiren şeylerden biri onların ne kadar yeterli bir uzunlukta olduklarıdır. En az 8 dakika ve onun da üzerinde olan görüntüleri algoritma çok daha hoş biçimde destekliyor.

Çünkü 8 dakika ve üzeri görüntülere içerikleri üretenler birebir vakitte kimi özel reklamlar da ekliyorlar. Reklamlar ortasında çeşitliliğin uygun olması, görüntüye izlenme ve para kazandırma konusunda daha düzgün dinamikler kazandırıyor.

Youtube Görüntü Saat Kaçta Yüklenir?

Youtube’da başarılı bir kanal sahibi olmak için görüntüleri nizamlı formda kanala yüklerken tıpkı vakitte onların eklenme vakitlerine dikkat vermek gerekir. Zira beşerler bu platformda gün içerisinde birtakım saatlerde çok daha ağır formda giriş yapıyorlar.

Bu fırsattan istifade ederek kanaldaki görüntüyü öne çıkarma fırsatlarından sürekli yararlanmak gerekiyor. Çoklukla öğlen saatleri yahut akşam 19: 00 civarlarında yüklenen görüntülere daha çok beşerler ulaşım sağlıyor. Bir de bu noktada hafta sonları tatil olan cumartesi ve pazar günlerini de ebediyen dikkate almak gerekiyor.

Youtube’da 1000 İzlenme Ne Kadar?

Youtube bünyesinde her bir izlenme sayısına denk gelecek biçimde çeşitli fiyatların belirlenmesi yapılıyor. İzlenmeler fazla epeyce bu platform, faal içerik üreticilerine daha hoş ölçülerde paralar kazandırıyor.

Ülkeden ülkeye yarar istatistikleri kimi farklılıklar gösteriyor. Türkiye koşulların 1000 izlenme almak yaklaşık 7 TL üzere bir sayıya tekabül ediyor. Ancak bu sayı, görüntünüzün dalına nazaran de değişiklik gösterebilir. Şayet talebi yüksek bir kesimde görüntü kategoriniz varsa 70 TL kazanmanızda mümkündür. Bu yüzden gereğince güzel para kazanmak için görüntü izlenme sayılarını kesinlikle artırmak gerekiyor.

Videolarım Neden Az İzleniyor?

Birçok Youtube içerik üreticisi insan, görüntülerinin neden az izlendiği konusunda çeşitli problemler yaşıyor. Bunu meydana getiren etmenleri tek tek tahlil ederek kesinlikle ortaya çıkarmak gerekiyor.

Doğru küçük görüntü fotoğraflarının seçilmemesi, anahtar seo söz seçimlerini yanlış yapılması üzere ögeler görüntülerin öne çıkmasını bir epey zorlaştırıyor. Bundan ötürü kesinlikle görüntü başlıklarına, açıklamadaki seo sözlere ve ek görüntü temas linklerinin gerçek kullanımına ehemmiyet vermek gereklidir.

Youtube 4000 Saat Nasıl Yapılır?

Youtube’da bir kanalın para kazanma aktivitesi elde etmesi için 4000 saatlik izlenme en temel kaidelerden biridir. Bu sayıya erişen ve bunu 1000 aboneyle destekleyen hesaplar artık çıkar elde etmeye hazır bir hale gelirler.

Kısa bir müddette 4000 saatlik izlenmenin elde edilmesi için hoş izlenme paketlerinden bu noktada bir takviye alınıyor. Youtube Market üzerinde birbirinden farklı nitelikte birçok âlâ kalitede izlenme paketleri yer alıyor. Onlar ortasından rastgele birisini seçerseniz sizler de para kazanma için kanalınızı duruma açık bir hale getirirsiniz.

1 Milyon İzlenmeye Youtube Ne Kadar Para Veriyor?

Youtube bünyesinde 1 milyon izlenme, erişim sağlanacak en olağanüstü ve hoş sayılardan biridir. Ülkeden ülkeye Youtube’da 1 milyon izlenme sayıları birtakım değişkenlikler gösterir. Türkiye’den ilgili duruma bakıldığından kar sayılarının 2-3 bin dolar civarlarından 35-40 bin dolara kadar ulaştığı görülüyor.

Youtube İzlenmesi IP ye Nazaran mi?

Youtube’un her şeyi takip eden özel bir algoritma sistemi bulunuyor. Bir görüntüye hangi ülkeden ve pozisyondan izlenmenin geldiği, bu algoritma tarafından çok kısa bir müddette tespit ediliyor. Birebir şahısların bir görüntüyü tıpkı IP’den tekraren izlemesi o görüntünün görüntülenme kapasitesini 3 ila 5 sayıdan daha fazla artırmaz.

Youtube’da En Çok Ne İzleniyor?

Youtube, özgürce çeşitli fikirler oluşturup bunu çarçabuk hayata geçirmeye en uygun toplumsal platformlar ortasındadır. Burada hangi içeriklerin ağır olarak izlendiğine nazaran bir kanal konsepti tercihi yapılmalıdır.

Çünkü böylesine titiz bir tercih her vakit uzun vadede daha hoş geri dönüşleri almaya bir fırsat tanıyor. Ekseriyetle beşerler kendilerini eğlendiren içerikleri epey seviyorlar. Tıpkı vakitte bilmedikleri yeni şeyleri öğrenmeleri de onlar için değerli oluyor. Bu yüzden bilgi tipi kanallara da sıkça yöneliyorlar.

Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

14 − 11 =