Kocaeli Şehir Portalı

  • 13.4960
  • 15.4691
  • 18.4971
KOCAELİ'NİN PİKNİK ALANLARI
KOCAELİ'NİN PİKNİK ALANLARI

KOCAELİ'NİN PİKNİK ALANLARI

Kocaeli Marmara’nın en önemli illerinden biridir. Doğal güzelliklerde bir hayli fazla. Kocaeli de piknik yapılacak yerler listemizde hem bu doğal güzellikleri görebilir, hem de ailenizle birlikte günübirlik bir piknik yapabileceğiniz noktalar bulabilirsiniz.

 

Cephanelik Piknik Alanı İZMİT

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\1480489293_cephanelik_7.jpg

İzmit 28 Haziran Mahallesinde bulunan Cephanelik Mesire Alanı, Milli Savunma Bakanlığı’ndan devralındıktan sonra 2016 yılında çevre düzemleme çalışmaları tamamlanarak hizmete açıldı. İzmit Belediyesi tarafından büyük özen gösterilen alanda doğal dokusu bozulmadan piknik alanları ve çocuk oyun grupları oluşturuldu, yürüyüş parkurları yapıldı. İçinden dere de akan bu alan İzmit’in nefes aldığı, doğayla buluştuğu bir bölge olarak hizmet veriyor.

 

Alikahya Piknik Alanı İZMİT

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\indir (57).jpg

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Alikahya Beldesi'nde bir süre önce başlattığı dev dinlenme kompleksini tamamlama aşamasına getirdi. Yapılan dinlenme tesisi, beldeye ayrı bir güzellik katarken, büyük bir ihtiyacı da karşılayacak.

Yuvam Akarca 2. Etap Konutları 10. Ada çevresindeki 32 bin metrekarelik açık alanda yapılan mesire alanında son rötuşlar yapılıyor. Alikahya mesire alanında tenis kortundan yapay gölete, yürüyüş yolundan çocuk oyun alanlarına, dinlenme alanlarından kafelere kadar birçok aktivitelerin yapılacağı muhteşem haline geliyor. Alikahya'nın çehresini değiştiren mesire alanı 4 etaptan oluşuyor. Birinci etap içinde tenis kortu, voleybol alanı, basketbol sahasından oluşan bir kompleksi yer alıyor. İkinci etap içinde ise yapay gölet, satranç köşesi ve çocuk oyun parkları bulunuyor. Üçüncü etapta restoran, kafe, seyir terası, oturma grupları, piknik alanı, yürüyüş yolları yer alırken, dördüncü etap havuz, büyük yapay gölet, çocuk oyun alanları, oturma bankları, yürüyüş yolları, çeşmelerden oluşuyor.

 

Çınarlıdere Piknik Alanı DERİNCE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\img.jpg

Büyükşehir Belediyesi vatandaşların temiz ortamda hoşça vakit geçirmelerini sağlamak amacı ile kentin birçok noktasına dinlence alanları yapıyor. Bunlardan birisi de İzmit merkeze 10 kilometre mesafede Derince Çınarlıdere Mesire alanı. Adını içinde boydan boya uzanan çınarların bulunduğu dereden alan mesire alanı, şehrin gürültüsünden uzaklaşıp dinlenmek isteyen Kocaelililere serin bir yaz günü geçirme imkanı sağlıyor.

 

Karakaya Piknik Alanı BAŞİSKELE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\karakaya-piknik-alani-ltu5.jpg

Karakaya Piknik, Yuvacık’ın kendine has doğal güzellikleri, yeşilin her tonunu içinize çekebileceğiniz, temiz havası ile sizlere doğal, sakin bir piknik imkanı sunmaktadır. Muhteşem manzarası, piknik için geniş alanı, çay bahçesi, içecek imkanlarıyla muhteşem bir piknik keyfi yapabilirsiniz.

 

Meşeli Park Piknik Alanı BAŞİSKELE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\indir (58).jpg

Kocaeli´nin meşhur mesire alanlarından biri olan, özellikle yaz aylarında dev meşe ağaçlarının altında çok sayıda kişinin ailece gölgelendiği ve dinlendiği Köseköy Meşelik Parkında yenileme çalışmaları başladı

 

Şehitler Korusu Piknik Alanı İZMİT

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\,.jpg

İzmit merkezinde bulunan Şehitlik Korusu Piknik Alanı ücretsiz masalar ve hazır mangal noktaları ile şehir merkezine yakın noktada piknik yapabileceğiniz güzel bir yer. Bölgede ayrıca tarihi Nikomedya sur kalıntılarını görmeniz mümkün. Çocuklar için oyun alanları ve parklar bulunuyor.

 

Gökmenler Piknik Alanı KARTEPE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\unnamed (31).jpg

Kartepe’ye her mevsim gidilebilir. Kartepe de her mevsimin ayrı bir güzelliğini bulacaksınız geldiğinizde. Kışın kar üstünde mangal keyfi yapıp sobanın kenarında çay keyfi yapabilirsiniz. İlkbahar ve Yaz döneminde yeşilin her tonu ile kaplı doğanın sunduğu nimetlerden faydalanabilirsiniz. Kartepe de sonbaharda dökülen yapraklar üzerinde yürürken doğanın sunduğu muhteşem renklerin fotoğrafını çekebilirsiniz.

 

Paşa Suyu Piknik Alanı İZMİT

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\46324f981a32ac53562c360e8f0828e8.jpg

İzmit Belediyesi, Kocaeli tarihinde önemli yer tutan değerlere sahip çıkmaya devam ediyor. Kent turizmine katkı sağlamak amacıyla Paşasuyu Doğal Yaşam Vadisi’nde yürüyüş parkuru, piknik ve dinlenme alanı yapımı çalışmalarına başladı.

DOĞA VE TARİH BİR ARADA

Bir yandan da Gölkaypark’ın devamı niteliğindeki Paşasuyu’nu gün yüzüne çıkarma projesine başladı. İzmit Belediyesi tarafından kiralanan 500 bin metrekare alanda çalışan ekipler, vatandaşların doğa ve tarih ile iç içe zaman geçirebileceği piknik ve dinlenme alanı olan C tipi mesire alanı çalışmalarına da devam ediyor.

 

Kocaeli Kent Ormanı İZMİT

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\Kocaeli-Kent-Ormanı-2-1280x720.jpg

İzmit ilçesi sınırları dâhilinde, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü yakınındadır. Kocaeli Kent Ormanı içerisinde piknik alanları, yürüyüş parkurları, spor sahaları ve seyir kulesi bulunmaktadır.

 

maşukiye piknik alanı ormanı KARTEPE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\indir (59).jpg

Kocaeli ilinde yer alan Maşukiye konumu itibari ile güzel bir yerdedir. Sapanca Gölünün kıyısında ve Kartepe’nin eteklerinde yer alır. Dört mevsim size farklı bir güzellik sunar. Turistik bir yer haline gelen ve her mevsim ziyaretçi akınına uğramaktadır.

İzmit’e 20 km uzaklıkta bulunan bu bölge, daha çok hafta sonu kaçamakları için tercih edilmektedir. Kuzeyinde Sapanca Gölü, güneyinde de Kartepe’nin bulunduğu Maşukiye’de görülmeye değer doğal güzellikler bulunmaktadır. Özellikle organik ürünleri ve şelalelerle kaplı alabalık restoranları ile ünlü hale gelen beldede, hem kafa dinlemek hem de birbirinden başarılı lezzetlerin tadına varmak mümkün.

 

Park Orman Maşukiye Piknik Alanı KARTEPE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\Masukiye-gezi.jpg

Şehrin izbe havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye’de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak. Dileyen misafirlerimiz de Maşukiye’de doğa içerisinde gezi, atv safari, zipline veya utv turu gibi aktivitelere katılabilirler.

 

Muhsin Yazıcıoğlu Parkı KÖRFEZ

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\muhsin-yazicioglu-piknik-alani-korfez.jpg

Vatandaşların aileleriyle birlikte vakit geçirdiği, mangal ve piknik yaptığı parkta, 83 adet barbeküden 56 adeti revize edilerek, hizmete sunuldu.

Pandemi sürecinden önce denize sıfır manzarasıyla, Körfez halkının ve il dışından gelen vatandaşların uğrak noktası haline gelen Yarımca Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda son olarak barbeküler de elden geçirildi.

 

Gözlementepe Mesire Alanı GÖLCÜK

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\gozlementepe-mesire-alani.jpg

Alanı Gözlementepe Mesire Alanı muhteşem körfez manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini gören bir yerdir. Yeşille mavinin buluştuğu noktada arkadaşlarınızla birlikte çadır kampı yapabilirsiniz. Piknik ve mangal keyfi yaparak yeme, içme ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Akşam üstü çayınızı içerek güneşin batışını izleyebilirsiniz. Bol oksijenli bir ortamda doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Sabah erken kahvaltı yaparken körfezin üzerinden doğan güneşi izleyerek unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

 

Yeşil Doğa Park Piknik Alanı BAŞİSKELE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\kocaelikentormani.jpg

Marmara Bölgesi’nin en büyük 3. şehridir Kocaeli. Marmara Denizi ve Karadeniz’e sahili olan şehir, hem doğal manzaraları hem de tarihi dokusuyla oldukça ilgi çeken yerler arasındadır. Yaklaşık %40’ı ormanla kaplı olan şehir özellikle Yayla Turizmi açısından önde gelmekle birlikte kamp ve doğaseverlerin de ilgisini oldukça çekmektedir. Şehirde birçok ücretsiz kamp alanları mevcut.

 

Çenedere Piknik Alanı DERİNCE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\images (18).jpg

Derince merkezine yakın bir noktada harika bir alanda hazır mangal noktaları ve masaları bulunan Çenedere Piknik Alanı şehir içinde güzel bir dinlenme bölgesi. Çocuk oyun parkları bulunuyor. Alana araçla giriş yapamıyorsunuz. Aracınızı girişe bırakıp içeriye yürüyerek veya belediyenin araçlarıyla giriş yapabilirsiniz. Sosyal mesafe sıkıntısı bulunmuyor

 

Ballıkayalar Tabiat Parkı – GEBZE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\indir (62).jpg

Şehir merkezine nispeten yakın bir noktada ve yoğun yerleşimin olduğu bölgenin civarında olması nedeniyle Ballıkayalar Tabiat Parkı yoğun ilgi odağı. Piknik yapmak için kullanabileceğiniz masalar bulunuyor.

 

Yuvacık Barajı ve Çevresi BAŞİSKELE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\1459016551117.jpg

Yuvacık Barajının bölgeye kattığı doğal güzellik ile birlikte muhteşem manzaralar eşliğinde piknik yapabileceğiniz ücretli ve ücretsiz bir çok alanın bulunduğu Yuvacık Barajı ve çevresi piknik yapılabilecek en güzel yerlerden biri.

Baraj gölünün kenarında bulunan yol üzerinde ve çevresinde piknik yapabileceğiniz bir çok boşluk ve alan bulunuyor. Ayrıca bölgede bir çok mesire alanı mevcut.

 

Karaaslan Kamping Ve Piknik Alanı BAŞİSKELE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\dsc_6259-min9.jpg

Yuvacık barajının en çok ziyaret edilen noktası. Buradada kendi mangalınızı yapabileceğiniz noktalar masalar kiralanıyor. Restoran ve kamp alanının hemen aşağısında dere kenarında piknik masaları bulunuyor.

 

Gazi’nin Yeri Piknik Yeri Ve Kamp Alanı BAŞİSKELE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\gazinin-yeri-genel-gorunum-73193.jpg

Yuvacık Barajı üstünde bulunan bir başka piknik alanı. Bölgede bulunan diğer işletmeler gibi restoran olarak hizmet vermenin yanı sıra piknik alanında kiralayacağınız masada kendi mangalınızı yapabilirsiniz.

 

Beşkayalar Tabiat Parkı BAŞİSKELE

 

C:\Users\Acer\Desktop\kocaeli resimler\kocaeli resimler\d084f672-72df-4fa0-86bd-73e096d38110-1080x738.jpg

Kocaeli il sınırları dahilinde yer alan Beşkayalar Tabiat Parkı, vadi boylarında zengin çeşitliliğe sahip bitki örtüsü ve nefes kesen manzarasıyla ziyaretçilerine keyifli zamanlar yaşatmaktadır.

Bu özellikleri yanında, yaban hayatı ve açık hava rekreasyonu yönünden zengin bir potansiyel arz eden yöre, yaylaları, mağaraları, çadırlı kamp alanları ve trekking güzergahları ile de ayrı bir öneme sahiptir.