REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Yaklaşık 100 yıllık tarihiyle gramofon severlerin beğenisini topluyor

Yaklaşık 100 yıllık tarihiyle gramofon severlerin beğenisini topluyor Antikacı Burak Buzlu: “1910’lardan az ve hoş bir gramofonumuz var …

Yaklaşık 100 yıllık tarihiyle gramofon severlerin beğenisini topluyor

Yaklaşık 100 yıllık tarihiyle gramofon severlerin beğenisini topluyor

Antikacı Burak Buzlu:

“1910’lardan az ve hoş bir gramofonumuz var”

ESKİŞEHİR – Eskişehir’de bir antikacıda bulunan yaklaşık 100 yıllık gramofon, antika tutkunlarının dikkatini çekiyor.

Eskişehir’de yaklaşık 10 yıldır antikacılık yapan Burak Buzlu, İngiltere üretimi eski bir gramofonu nostalji severlerin beğenisine sundu. Yaklaşık 100 yıllık olduğu öne sürülen gramofon, görenlerin epeyce ilgisini çekti. Düzenek olarak günümüzdeki gramofonlarla benzeri özelliklere sahip olan antika eşya, işlemeleri ve dokusuyla öne çıkıyor. Eserin eski olmasına karşın etkin olarak çalıştığını lisana getiren antikacı Buzlu, koleksiyoncular için değerli bir materyal olduğunu da söyledi.

“Pazarın şu anda en az eserlerinden birisi”

Gramofonun tarihi hakkında açıklamalarda bulunan Buzlu, “1910’lardan ender ve hoş bir gramofonumuz var. Bunları kıymetlendirerek koleksiyonculara katkı sağlıyoruz. Eser İngiltere’de üretilmiş. Bugünlere kadar gelmiş ve ülkemize kazandırılmış. Pazarın şu anda en az eserlerinden birisi. Eserimiz şu anda eski olmasına karşın aktif durumda. Kullanışlı, pak, ender kalmış bir eser. Görenler de tabi ki merak ediyorlar. Bütçeli bir eser ancak elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz, zira biz bu pazarı koleksiyoncusuna kazandırmak için açtık. Biz geziyoruz, yeri geliyor antikacılardan yeri geliyor yurt dışından tedarik ediliyor. Bu eserleri bu halde temin ediyoruz” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Şevket Can Çikot – Kültür Sanat

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

20 − 5 =