REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Whatsapp’ın uzun zamandır beklenilen çevrimiçi durumunu gizleme özelliğinin testleri başladı

WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını seçtikleri bireylerden gizlemelerine imkan tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başlıyor …

Whatsapp’ın uzun zamandır beklenilen çevrimiçi durumunu gizleme özelliğinin testleri başladı

WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını seçtikleri bireylerden gizlemelerine imkan tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunmaya başlıyor.

ÇEVRİMİÇİ DURUMUNU GİZLEME ÖZELLİĞİ GELİYOR

Raporlara nazaran, çevrimiçi durumunuzu gizleme özelliği, Meta’ya ilişkin anlık iletileşme uygulamasının Android beta sürümü 2.22.20.9’da beta test kullanıcılarına sunuluyor. Özellik, kullanıcıların çevrimiçi durumlarını kimlerin görebileceğini ve kimlerin göremeyeceğini seçmelerine imkan tanır.

KİMDEN GİZLENEBİLECEĞİ DE SEÇİLECEK

Meta’ya ilişkin anlık iletileşme uygulaması, kullanıcıların “Son Görülmelerini” bireylerinden gizlemelerine imkan tanıyacak. Yeni özellik ile kullanıcılar ayrıyeten online durumlarını gizleyebilecek ve hem çevrimiçi durumunu hem de Son Görülme durumunu gizlemek istedikleri makul bireyleri seçebilecekler. Bu değişiklikler önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara sunulacak.

Rapora nazaran WhatsApp, “Son Görülme” saklılık ayarını “Son Görülme ve Çevrimiçi” saklılık ayarı olarak değiştirdi. Şu anda, Son Görülme seçeneği, durumu “Kimse”, “Kişiler” ve “Herkes” olarak gösterme özelliği sunar. Güncellemeyle birlikte, durumunuzu makul bireylerden gizlemenize imkan tanıyan ek bir seçenek “Hariç herkes…” olacak.

NASIL YAPILIYOR?

Özellik şu anda beta kademesindedir, bu nedenle bir beta test kullanıcısı değilseniz, şu anda sahip olmanız pek mümkün değildir. Kullanıcılar, sırf Ayarlar> Hesap> Gizlilik> Son Görülme ve Çevrimiçi’ye giderek çevrimiçi durumlarını kimlerin görebileceğini ve kimlerin göremeyeceğini değiştirebilir. Meta’nın sahip olduğu anlık iletileşme uygulaması WhatsApp, kendinize ileti gönderebilme yeteneği de dahil olmak üzere öteki birçok özellik üzerinde çalışıyor.

Kaynak: Tekmoloji / Teknoloji

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

thirteen − 7 =