REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Viyana’da “Osmanlı İmparatorluğu ve Avrupa Tiyatrosu” başlıklı konferans

Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) ev sahipliğinde düzenlenen konferansta, 18. yüzyılda Osmanlı ve Avrupa …

Viyana’da “Osmanlı İmparatorluğu ve Avrupa Tiyatrosu” başlıklı konferans

Avusturya’nın başkenti Viyana’daki Yunus Emre Enstitüsünün (YEE) ev sahipliğinde düzenlenen konferansta, 18. yüzyılda Osmanlı ve Avrupa tiyatrolarındaki yansımalar ve iki kültür arasındaki etkileşimin ele alındığı 12 ciltlik çalışma tanıtıldı.

Viyana Don Juan Arşivi ve Hollitzer Verlag’ın “Osmanlı İmparatorluğu ve Avrupa Tiyatrosu” (Ottoman Empire and European Theatre) konulu kitap serisi projesi Viyana YEE’nin konferans salonunda ilgililerin beğenisine sunuldu.

2008’de başlatılan proje 18. yüzyılda Osmanlı ve Avrupa Tiyatrolarındaki yansımalara odaklanırken iki kültür arasındaki etkileşimleri akademik çerçevede ele alıyor.

Kitabın editörlerinden Suna Suner de yaklaşık 14 yıllık çalışmanın sonucunda ortaya çıkan 12 ciltlik eseri tanıtan bir sunum yaptı.

Konuşmaların ardından Yeden Türk Müziği Topluluğu tarafından 18. yüzyıla ait klasik Türk müziği örnekleri seslendirildi.

Programa Viyana YEE Müdürü Ayşe Yorulmaz’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

AA / Aşkın Kıyağan – Güncel
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

10 − nine =