REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Ukraynalı eski güzellik kraliçesi podyum yerine cephede: Putin için bir kurşunum var

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı başlattığı savaş neredeyse 7 aydır devam ediyor. Savaş nedeniyle binlerce insan hayatını kaybetti, milyonlarca insan …

Ukraynalı eski güzellik kraliçesi podyum yerine cephede: Putin için bir kurşunum var

Rusya‘nın Ukrayna‘ya karşı başlattığı savaş neredeyse 7 aydır devam ediyor. Savaş nedeniyle binlerce insan hayatını kaybetti, milyonlarca insan ise vatanından oldu. Onlarca Ukraynalı ise topraklarını müdafa etmek için tüm gücüyle cepheye indi.

KRALİÇE DE CEPHEDE

Onlardan birisi de ülkenin tescilli hoşlarından Evgenia Prokopenko oldu. 2012 yılında Hoşluk Kraliçesi seçilen Prokopenko, tıbbi yardım vazifelisi olarak Ukrayna ordusuna yazıldı. 35 yaşındaki sıhhiyeci Rusça’yı akıcı bir formda konuşabildiğini belirterek, “Putin’in lisanını ise bilmiyorum. Onunla hangi lisanda konuşulabileceğini çözebilmiş değilim zira o gelişmiş ülkelerin lisanını anlamayı reddediyor” dedi.

“PUTİN İÇİN BİR KURŞUNUM VAR”

Sıhhıyeci olarak misyon yapan Evgenia Prokopenko kelamlarına şöyle devam etti: “Ona diyecek hiçbir kelamım yok zira kelam konusu Putin olduğunda harekete geçmek gerekir. Onun için bir kurşunum var.”

“MAKYAJ ÇANTAMI DA YANIMDA TAŞIYORUM”

Eski hoşluk kraliçesi her vakit makyaj çantasını yanında taşıdığını da söyledi. Prokopenko, “Nasıl bir sığınakta olduğum fark etmeksizin her vakit içinde ayna ve parfüm olan bir makyaj çantasını askeri çantamın içinde taşıyorum” biçiminde konuştu.

Eski model artık ise kaba askeri kıyafetler ve kask taktığını aktardı. Çatışma bölgelerine giren Evgenia Prokopenko, “Ön cephedeyim. Kırmızı bölgelerden yaralıları tahliye ediyorum. Birinci yardım sağlıyoruz. Altı ay evvel biri bana bunları söyleseydi inanmazdım. Artık hendek siperlerde ve bodrumlarda uyuyorum. Ateş altındayken insan kurtarıyorum. Altı ay öncesine nazaran hayatım dramatik bir biçimde değişti” sözlerini kullandı.

Prokopenko bu müddette cephe arkadaşlarının öldüğünü gördüğünü aktardı. Eski kraliçe, “Cephe arkadaşınızın mevti ya da yaralanması üzere makus şeyler yaşandığında dişlerinizi sıkıp gerekeni yapıyorsunuz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

four × 4 =