REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Türkiye’de hiç görülmedi ama tehlike çanları artık çalıyor! Adamın beynini yiyip, toprağa öyle yolluyor

Koronavirüs salgını ve maymun çiçeği nedeniyle epey sıkıntı günler geçiren dünya kamuoyu, global iklim krizi nedeniyle ortaya çıkabilecek yeni …

Türkiye’de hiç görülmedi ama tehlike çanları artık çalıyor! Adamın beynini yiyip, toprağa öyle yolluyor

Koronavirüs salgını ve maymun çiçeği nedeniyle epey sıkıntı günler geçiren dünya kamuoyu, global iklim krizi nedeniyle ortaya çıkabilecek yeni virüsler nedeniyle de kaygı yaşıyor. Uzmanlar, Amerika Birleşik Devletleri’nde çok sayıda kişinin canını alan ‘beyin yiyen amip’le ilgili ihtarlarda bulundu.

“DAHA EVVEL GÖRÜLMEYEN YERLERDE ORTAYA ÇIKTI”

Uzmanlar, beyin yiyen amiplerin son vakitlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde birtakım yerlerde birinci sefer ortaya çıktığını ve bunun da global iklim değişikliği ile ilgili olduğunu söz etti.

GEÇEN AY BİR ÇOCUĞU ÖLDÜRDÜ

Haberler.com’dan Barış Yahya Çinçin’in haberine nazaran beyin yiyen amip, geçtiğimiz ay Nebreska’da Elkhorn Irmağı’nda yüzmeye giden bir çocuğun vefatına neden oldu.

TÜRKİYE’DE HİÇ GÖRÜLMEDİ

Beyin yiyen amip şu ana kadar ülkemizde hiç görülmedi lakin uzmanların teorisine nazaran bu amipler, önümüzdeki yıllarda Orta Asya ve Afrika coğrafyasında da sıklıkla görülebilir.

ARTIK TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

Uzmanlar dünya genelinde su kıtlıklarının yaşanmasıyla birlikte insanların çeşitli ırmak ve sulak alanlarda su arayacağını, bu sulardaki amiplerin de burun yoluyla insanların beynine gideceğini savunuyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

one × 5 =