REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Tüm dünyanın kilitlendiği cenazede dikkat çeken detay! Kraliyet’in 3 üyesi tabutun ardından böyle yürüdü

Kraliçe 2. Elizabeth büyük bir merasimle son seyahatine uğurlanıyor. Londra’da cenaze merasiminin yapıldığı güzergâh üzerinde yüz binlerce kişi …

Tüm dünyanın kilitlendiği cenazede dikkat çeken detay! Kraliyet’in 3 üyesi tabutun ardından böyle yürüdü

Kraliçe 2. Elizabeth büyük bir merasimle son seyahatine uğurlanıyor. Londra’da cenaze merasiminin yapıldığı güzergâh üzerinde yüz binlerce kişi toplandı. Westminster Kilisesi’ndeki cenaze merasimine Kraliyet Ailesi’nin yanı sıra çok sayıda devlet lideri ve ülke temsilcisi de katıldı.

ÇOCUKLARI VE TORUNLARI EŞLİK ETTİ

Kraliçe’nin tabutu, Westminster Salonu’ndan cenaze merasiminin yapılacağı Westminster Kilisesi’ne götürüldü. Tabuta, Kraliçe’nin çocukları eşlik etti. Onların arkasında da Prens William ve Harry de dahil olmak üzere torunları sıralandı.

3 ÜYE ASKERİ ÜNİFORMA GİYMEDİ

Geleneksel olarak hükümdarlar ve kraliçeler için özel olarak hazırlanan bu merasimlerde çok katı protokol kuralları ve askeri geçit merasimi uygulanıyor. Kraliyet’te vazifeli şahıslar üniforma ile geçide katılırken, vazifelerini bırakıp Amerika’ya yerleşen Prens Harry, skandallarla anılan Prens Andrew ve Prens Edward askeri üniforma giymedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

nine + 5 =