REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Tüketiciyi koruma yasasında faiz düzenlemesi

Garanti BBVA Tüketici Finansman Direktörü Koray Öztopçu, Tüketiciyi Korunmasını Yasası’nın tüketici lehine önemli düzenlemeler içerdiğini dile …

Tüketiciyi koruma yasasında faiz düzenlemesi

Garanti BBVA Tüketici Finansman Direktörü Koray Öztopçu, Tüketiciyi Korunmasını Yasası’nın tüketici lehine önemli düzenlemeler içerdiğini dile getirdi.

Yasanın Meclis’te kabul edilmesini olumlu bulduklarını ifade eden Öztopçu, önemli başlıkları Bloomberg HT izleyicileri için değerlendirdi.

Tüketici kredilerinde yapılan sözleşmelere ilişkin önemli bir adım atıldığını belirten Öztopçu, aldığı tüketici kredisi ile bağlantılı sigorta ürünlerini farklı sigorta şirketlerinde de alabileceğini aktardı.

Bunun tüketiciye fiyat avantajı sağlayacağını aktaran Özpoçu, bir diğer önemli unsurun da faiz değişikliklerinde tüketici lehine uygulamanın altını çizdi. Öztopçu, “Faiz oranlarındaki değişiklik tükeci lehine derhal yapılacak. Önceden 30 günlük bir süre vardı. Şimdi faiz düştüğünde 30 gün beklenmeksizin faizler indirilecek. Arttığında ise yine tüketici lehihen 30 günlük süre kullanılacak” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

nine + ten =