REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Tokat haber… Sancaktepe’de Tokat rüzgarı esti

– Sancaktepe’de Tokat rüzgarı esti Tokat’ın lezzetleri Sancaktepe’ye taşındı İSTANBUL – Sancaktepe Belediyesi ve Tokat Valiliği işbirliğince …

Tokat haber… Sancaktepe’de Tokat rüzgarı esti

– Sancaktepe’de Tokat rüzgarı esti

Tokat’ın lezzetleri Sancaktepe’ye taşındı

İSTANBUL – Sancaktepe Belediyesi ve Tokat Valiliği işbirliğince düzenlenen ‘Büyük Tokatlılar Buluşması ve Tokat Günleri’ Sancaktepe’de başladı. Yöresel ve doğal tatların buluştuğu Tokat tanıtım günlerine vatandaşlar ağır ilgi gösterdi.

Sancaktepe Belediyesi ve Tokat Valiliği tarafından koordine edilen ‘Büyük Tokatlılar Buluşması ve Tokat Günleri’ Sancaktepe’de kapılarını açtı. Programa; Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Döğücü, Tokat Belediye Lideri Eyüp Eroğlu, STK temsilcileri ve çok sayıda Tokatlı vatandaş katıldı. Kurulan stantlarda Tokat’ın meşhur Tokat Kebabı, Erbaa yaprağı, sarması, çemeni, kömesi, cevizli çöreği, keşkeği ve daha birçok yöresel lezzetleri yer aldı. ‘Tokat Tanıtım Günleri’nde 16-18 Eylül tarihleri ortasında 3 gün boyunca ziyaretlere açık olacak etkinlikler çerçevesinde çok sayıda konser ve cümbüş de düzenlenecek.

“Tokatlı hemşehrilerimizi 3 gün boyunca konuk edeceğiz”

Tokat günlerinin açılışında konuşan Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Döğücü, “Bugün Sancaktepe’de inşallah 3 gün sürecek bir tertibin açılışını yaptık. Tokatlılar buluşuyor ismi altında, İstanbul’daki bütün Tokatlıları ve Sancaktepe’mizdeki Tokatlı kardeşlerimizin hepsini 3 gün boyunca burada hem konuk edeceğiz, hem de onların kendi kültürlerine ilişkin bütün yemeklerinden, müziklerinden, mahallî sanatkarlarıyla birlikte burada buluşturacağız. Bu çalışmayla çeşitli ikramlar, müzik ziyafetleriyle birlikte Sancaktepe’de hoş bir Tokat havası estireceğiz inşallah. Yenikapı ve Maltepe’den sonra Sancaktepe’nin de artık hemşehri buluşmalarına konut sahipliği yapabileceğini buradan duyuruyorum. Bütün Tokatlı hemşehrilerimizi de Sancaktepe’ye davet ediyorum” diye konuştu.

“Sancaktepe’de Tokat rüzgarı esecek”

Tokat günlerinde konuşan Tokat Belediye Lideri Eyüp Eroğlu, “Tokatlılar olarak bizim yaklaşık 700 bine yakın İstanbul’da yaşayan Tokatlılarımız var. Onların aşikâr bir kısmı da yeniden Sancaktepe’de yaşıyorlar. Ben, Şeyma liderime teşekkür ediyorum, Sancaktepe’de bize, Tokatlılara bu imkanı verdiği için dernek liderime da teşekkür ediyorum, Tokatlıları buluşturduğu için. İnşallah 3 gün boyunca Sancaktepe’de Tokat rüzgarı esecek” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Aykut Sıkıntı – Kültür Sanat

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

14 − 9 =