REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Star Citizen, 500 milyon doların üzerinde bağış topladı

Tam sürüm olmadan neredeyse on yıldır geliştirilme evresinde olan Star Citizen, bağış toplamaya devam ediyor. 20 Eylül itibariyle oyuna kitle …

Star Citizen, 500 milyon doların üzerinde bağış topladı

Tam sürüm olmadan neredeyse on yıldır geliştirilme evresinde olan Star Citizen, bağış toplamaya devam ediyor. 20 Eylül itibariyle oyuna kitle fonlanmasında yarım milyar doların üzerinde bağış yapıldı.

STAR CITIZEN 500 MİLYON DOLAR BAĞIŞ TOPLADI

Kasım 2021’den bu yana bir milyon yeni destekçiye 100 milyon dolarlık ek bir fon sağladı ve toplamda 4 milyon 100 bine aşkın destekçiden 500 milyar dolardan fazla bağış topladı. Birinci kickstarter’ı Ekim 2012’de piyasaya sürülmesine karşın hala bir halde alfa etabında olan bir oyun için bu kadar çok bağış toplandığını görmek şaşırtan.

İlk Kickstarter sona erdikten sonra Cloud Imperium Games, gemilerin ve başka oyun içi içeriklerin satışı yoluyla fon toplamaya devam etti ve şu anda en yüksek kitle fonlaması yapılan görüntü oyunu ve genel olarak en yüksek finanse edilen kitle fonlaması projelerinden biri olarak biliniyor.

Kitle fonlu gelir elde etmenin bu tıp teknikleri, projeyi çevreleyen tenkitlere ve yasal meselelere yol açtı. Kitle fonlamasına ek olarak pazarlama, Mart 2020 itibariyle 63,25 milyon ABD doları alan dış yatırım yoluyla da finanse edilmektedir.

Kasım 2021 tarihinde 400 milyon dolar toplayan Star Citizen, 1 yılda 100 milyon dolardan fazla bağış toplamayı da başarmış oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

1 + one =