REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Son Dakika! Ukrayna Başkan Yardımcısı Podolyak: Rusya’nın kısmi seferberlik ilan etmesi savaşın planlandığı gibi gitmediğini gösteriyor

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik 24 Şubat’ta başlattığı hücumlar aylardır sürerken, Rus başkan Putin bugün ülkede kısmi askeri seferberlik ilan …

Son Dakika! Ukrayna Başkan Yardımcısı Podolyak: Rusya’nın kısmi seferberlik ilan etmesi savaşın planlandığı gibi gitmediğini gösteriyor

Rusya’nın Ukrayna‘ya yönelik 24 Şubat’ta başlattığı hücumlar aylardır sürerken, Rus başkan Putin bugün ülkede kısmi askeri seferberlik ilan edildiğini duyurdu.

Putin, “Batı ülkemizi yok etmeye çalışıyor, bizim maksadımız Donbas’ın özgürleştirilmesi. Batı bize karşı nükleer şantaj yapıyor. Batı’ya söylüyorum, cevap verecek çok sayıda silahımız var. Bu blöf değil” dedi. Rus başkan Ukrayna‘nın Donbas, Zaporijya ve Herson bölgelerinin bağımsızlık kararlarını desteklediklerini söyledi. Putin, toplam 300 bin yedek askerin çağrılacağını aktardı.

“PUTİN’İN GAYESİ KABAHATİ ÜZERİNDEN ATMAK”

Seferberlik kararının akabinde reaksiyonlar de gelmeye başladı. Ukrayna Lider Yardımcısı Podolyak, “Bu karar savaşın planlandığı üzere gitmediğini gösteriyor. Putin’in emeli savaşın kabahatini üzerinden atmak ve makus giden ekonomiyi Batıya bağlamak” dedi.

İNGİLTERE: CİDDİYE ALINMASI GEREKİR

İngiltere’de Dışişleri Bakanlığı Ofisi’nden Gillian Keegan Sky News’e yaptığı açıklamada Rusya’nın ciddiye alınması gerektiğini belirtti. Keegan, “Açıkça bu ciddiye almamız gereken bir durum. Putin’in seferberlik ilanı tehlikeli bir tırmanış” dedi.

ALMANYA: MAKUS VE YANLIŞ BİR GELİŞME

Almanya Ekonomi Bakanı ise kısmi seferberlik kararını berbat ve yanlış olarak tanımladı. Almanya İktisat ve İklimi Müdafaa Bakanı Robert Habeck “Rusya’nın kısmi askeri seferberlik kararı yanlış ve makûs bir gelişme. Bir sonraki adımda neler yapacağımız konusunda hükümet müşavere halinde” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

2 × 2 =