REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Son dakika haberi | Muş’ta çocuklar ‘Muş Spor Futbol Akademisi’yle spora kazandırılacak

Muş’ta sporun tabana yayılması için futbol akademisi kurarak geleceğin futbolcularını yetiştirmeyi hedefleyen 1984 Muş Spor Lideri Nevzat Kaya …

Son dakika haberi | Muş’ta çocuklar ‘Muş Spor Futbol Akademisi’yle spora kazandırılacak

Muş‘ta sporun tabana yayılması için futbol akademisi kurarak geleceğin futbolcularını yetiştirmeyi hedefleyen 1984 Muş Spor Lideri Nevzat Kaya, gayelerinin yeni Cengiz Ünder’ler, Arda Turan’lar, Emre Belözoğlu’lar, Zeki Çelik’ler yetiştirerek hem Türkiye‘nin büyük gruplarına hem de Avrupa’nın birçok grubuna futbolcu göndermek olduğunu söz etti.

Türkiye‘nin en genç nüfusuna sahip vilayetler ortasındaki Muş’ta futbol akademisi kuran 1984 Muş Spor Lideri Nevzat Kaya, geleceğin futbolcularını Muş’tan çıkarmak için teşebbüslere başladı. Yeni futbolcular keşfetmek gayesiyle kurulan futbol akademisiyle Türkiye ve Avrupa futboluna katkı sağlanması hedefleniyor. Yeni oluşumla ilgili kentteki bir otelde gazetecilerle toplantı düzenleyen Lider Kaya, yeni projesini anlatarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“Hem başarıyı hedefliyoruz hem de altyapımızı oluşturmak istiyoruz”

TFF 3. Lig’de çaba eden 1984 Muş Spor’un gelecek yapısı ve amaçları hakkında açıklamalarda bulunan Kaya, maksatlarının Muş Spor Akademisi kurmak ve bu akademi de genç, ahlaklı, karakterli futbolcular yetiştirmek olduğunu söyledi.

Muş Spor’un maksadının uzun olduğunu anlatan Lider Kaya, “Bu amaca varmak içinde yetiştireceğimiz evlatlarımızla yürümek istiyoruz. Hepimiz heyecanlıyız. 20 yıl sonra gelen 3. Lig’de hem başarıyı hedefliyoruz hem de altyapımızı oluşturmak istiyoruz. Birinci olarak 5-12 yaş ortasındaki çocuklarımızı altyapıya alacağız. Maksadımız 200 kişiydi ancak bugünkü seçmelerde 220 kişi geldi. Hafta içinde yaklaşık 200 kişi daha almaya karar verdik. 400 şahısla çıkacağımız bu yolcukta devam edeceğiz” dedi.

“Centilmen ancak bir o kadar da sahayı rakibe dar eden bir Muş Spor olmamız lazım”

Muş Spor taraftarlarına centilmenlik davetinde bulunan Kaya, “Taraftarlardan ricam gelen her ekibi centilmenlik çerçevesinde karşılamaları, maçlarda birinci dakikadan 90. dakikaya kadar Muş Spor’u desteklemeleri, katiyen alana hiçbir halde yabancı husus atmamaları ve makûs tezahüratları hiçbir halde yapmamaları. Bundan sonra çok centilmen, rakibini karşılayan güzel bir mesken sahibi lakin sahayı da dar eden bir Muş Spor olmamız lazım. Bunu futbolumuzla yapmamız lazım, berbat tezahüratlarımızla değil. Tek ricam ekibimizin desteklenmesi. Genç ve yeni bir grubuz. Allah nasip ederse yolun sonu aydınlıktır” tabirlerini kullandı.

“Amacımız Türkiye ve Avrupa’nın birçok ekibine futbolcu göndermek”

İlk iki haftada 6 puan kazanmalarındaki muvaffakiyete da değinen Lider Kaya, “Başarımızın sırrı yeterli bir hocamız, uygun bir grubu, ahlaklı, karakterli bir futbolcu topluluğumuz var. Benim ve hocamın gayesi yeni Cengiz Ünder’ler, Arda Turan’lar, Emre Belözoğlu’lar, Zeki Çelik’ler hem Türkiye’nin büyük ekiplerine hem de Avrupa’nın birçok grubuna göndermek. Bunu Allah nasip ederse kısa vakitte yapacağız. Önümüze 5 ile 7 yıllık bir maksat koyduk fakat topraklarımızda ne kadar pahalı futbolcular yetişiyor bunu daima bir arada göreceğiz. Taraftarımızla, futbolcularımızla, hocamızla, kentimizle bir bütün olarak yarınki Çankaya maçına hazırız” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın akabinde 1984 Muş Spor Teknik Yöneticisi Serdar Sabuncu da, futbol akademisi hakkında hazırladığı sunumu gazetecilerle paylaştı. – MUŞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

four × 1 =