REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Son Dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den EYT’lilere müjde: Çalışmada çözüm aşamasına geldik

Türkiye’de yaşayan milyonlarca EYT’li vatandaş, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmasından gelecek uygun haberi bekliyor. Uzun …

Son Dakika! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den EYT’lilere müjde: Çalışmada çözüm aşamasına geldik

Türkiye’de yaşayan milyonlarca EYT’li vatandaş, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın çalışmasından gelecek uygun haberi bekliyor. Uzun vakitten bu yana takımıyla ilgili çalışmalarını sürdüren Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, çalışmadaki son durum hakkında bilgilendirmede bulundu.

“ÇÖZÜM BASAMAĞINA GELDİK”

Çalışmalarda tahlil evresine gelindiğini belirten Alım, “EYT sorunu emeklilikle ilgili bir sorun, yaşla ilgili bir sorundu. Emeklilik yaşının yükseltilmesiyle ilgili sorundu, tahlil evresine geldik. Onunla ilgili belgeyi tamamladığımızda kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Bakan Alim’in açıklamalarının ayrıntıları şöyle:

“696 ile ilgili çalışanların sorunları var, onun çözülmesi daha kolay. Hazırlıkları tamamlandı, 90 bin civarında emekçi kapsam dışında kaldı. Onların kamuya, takımlı olarak geçmesi konusunda çalışmaları tamamladık. Onun da uygulamaya sokulacağının haberini vermek isterim. Türkiye dünyanın yaşadığı krizlerin tesiri altında fakat tıpkı vakitte Türkiye insanlık için çok değerli adımlar attı.

“PROTOKOL BİZİ BAĞLAMAZ KANISI SAÇMA SAPAN BİR DÜŞÜNCEDİR”

Tüm patronları zarurî olarak protokole uymak zorunda olduklarının altını çizmek isterim. Biz kamu patron sendikasına bağlı değil, o protokol bizi bağlamaz kanısı saçma sapan bir fikirdir. Bizim paydaşlarımızın bir uzlaşmayla vardığı çerçeve mutabakatıdır.”

“ARALIK AYINDA YİNE TABAN FİYATI DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Önümüzdeki Aralık ayında tekrar minimum fiyatı değerlendireceğiz. Enflasyonun tahribatını kıymetlendirerek kararımızı açıklayacağız. 3600 düzenlemesiyle yaklaşık 6 milyon çalışanın hayatlarını düzenleyecek önemli bir ıslahata imza attık.

Bizim toplu kontratlarla bütün sendikacıların bize söyledikleri bir şey var: Toplu mukavelede elde ettiğimiz fiyatı sonuna kadar elde etmek istiyoruz. Bu haklı bir taleptir. Bu hususta da Maliye ve Ekonomi Bakanı’yla görüşmelerimiz var. Vergideki oynaklığın düzenlenmesi gerekir, bu hususla ilgili Bakan Beyefendiyle görüştüm, olumlu olduğunu söyleyebilirim.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

5 × three =