REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Son Dakika! 2. el oto satışında 6 bin km şartını hülle yoluyla ihlal edenlere 300 bin liraya kadar ceza kesilecek

Türkiye’de fiyatı süratle artan eserlerin başında arabalar geldi. Sıfır araç alamayan vatandaşlar direksiyonu ikinci el araca kırdı lakin burada …

Son Dakika! 2. el oto satışında 6 bin km şartını hülle yoluyla ihlal edenlere 300 bin liraya kadar ceza kesilecek

Türkiye’de fiyatı süratle artan eserlerin başında arabalar geldi. Sıfır araç alamayan vatandaşlar direksiyonu ikinci el araca kırdı lakin burada da vatandaşların karşısına fırsatçılar çıktı. Sıfır araçları stokladıktan sonra kıymetlerinin üstünde satan fırsatçılara karşı geçtiğimiz aylarda harekete geçen bakanlık, ikinci el araç satışlarına 6 bin kilometre kaidesi getirdi.

“6 BİN 1 KM” BİÇİMİNDEKİ İLANLAR TARTIŞMA YARATMIŞTI

Ancak fırsatçılıktan vazgeçmenler 6 bin kilometre kuralını delmek için yeni bir usule başvurdu. Bu yol kapsamında sıfır araçların ilanlarına “6 bin 1 kilometre” yazılmaya başlandı. Tekniğin sıklaştığını gören Ticaret Bakanlığı ise haksız rekabeti önlemek ismine yeni bir adım daha attı.

DEV CEZALAR KESİLECEK

Bakanlık tarafından alınan yeni karara nazaran 6 bin km kuralını hülle yoluyla ihlal edenlere 300 bin liraya kadar ceza kesilecek. Ayrıyeten öteki yaptırımlar da uygulanacak.

DENETİMLER SIKLAŞTIRILACAK

Ticaret Bakanlığı’nın gelen şikayetlerin artması üzerine kontrollerini sıklaştırma kararı aldığı da öğrenildi. Ticaret Vilayet Müdürlükleri vasıtasıyla 81 vilayette oto galericiler, araç kiralama firmaları ve yetkili bayilerde iş yeri kontrolleri yapılarak 6 ay ve 6 bin kilometrenin altındaki taşıtlara yönelik pazarlama ve satış faaliyetleri incelenecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

seven − three =