REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Sedat Peker’in sağ kolu Emre Olur’un ifadesi ortaya çıktı: Cahilliğimden yaptım

Türkiye’de hakkında kabahat örgütü liderliği suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in sağ kolu ve basın danışmanı Emre Olur …

Sedat Peker’in sağ kolu Emre Olur’un ifadesi ortaya çıktı: Cahilliğimden yaptım

Türkiye’de hakkında kabahat örgütü liderliği suçlamasıyla yakalama kararı bulunan Sedat Peker‘in sağ kolu ve basın danışmanı Emre Olur, Arnavutluk’ta yakalanmasının akabinde geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye getirildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen ve birinci sorgulaması burada yapılan Olur, süreçlerinin bitmesinin akabinde bugün adliyeye sevk edildi.

“CAHİLLİĞİMDEN YAPTIM”

İfadesinde Sedat Peker‘in lehine attığı tweetlerle ilgili konuşan Olur “Tweet’lerimi cahillik sonucunda attığımı kabul ediyorum. Bu tweet atma hareketlerinin kabahat niteliği olabileceğini değerlendirmediğim için bu formda cahilliğimden tweet atmış oldum” tabirlerini kullandı.

“İLK TANIŞMAMIZ TELEVİZYON YAYINLARI ARACILIĞI İLE OLDU”

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine nazaran Sedat Peker ile birinci tanışmasının Flash TV’deki yayınlar nedeniyle Peker’in kendisini araması üzerine olduğunu belirten Olur, “Benim kendisine sempatimden kaynaklı olarak orta ara görüşmelerimiz oldu. Daha sonraki süreçte kendisinin yurtdışına gitmesi üzerine yayımladığı görüntüler ve tweet’ler sırasında bana kendisine ‘dijital tecrit uygulandığını’ söyleyerek WhatsApp üzerinden bir kısım tweet dizisini atarak kendi hesabımdan yayınlamamı istedi. Geçmişte kendisine olan muhabbetim nedeniyle, kıramadım. Bu tweet’leri kendi hesabımdan yayınladım. Peker’in etrafında olan ve bana sorulan isimlerin bir kısmı müdafaa takımında olan şahıslardır. Bu şahısların bir kısmı ile kısmen irtibatım vardı” dedi. Olur, irtibatlı olduğu isimleri emniyet tabirinde verdiğini aktardı.

“BASINDA ÇIKAN YAYINLARDAN ALINTI YAPTIM”

Sedat Peker’in bayramlardaki yardımlarına ait olarak ise Olur savcılık tabirinde, “Kendi hesabımdan yayınladığım görselleri lokal ve ulusal basından alarak, kendi hesabımda haber niteliğinde yayınladım. Bunu birinci evvel ben yayınlamış değilim. Basında çıkan yayınlardan alıntı yaptım” kelamlarını kullandı.

“TÜRKİYE’YE KENDİ İSTEĞİMLE GELMEK İSTEDİM”

Sedat Peker ile tanıştıktan sonra örgütsel rastgele bir hareket iştiraki olmadığını öne süren Olur, Peker’in yurtdışına kaçmasının akabinde Karadağ ve Makedonya’da kendisiyle bir arada yaklaşık 7,5 ay kaldığını belirtti. Daha sonra Türkiye’ye geri döndüğünü aktaran Olur, “Bir süre ailemle bir arada Türkiye’de yaşadım. 23 Mayıs 2021 tarihinde tekrar yurtdışına çıkmak zorunda kaldım zira Peker ile ilişkilerimden ötürü devletin beni takip ettiğini düşündüğüm için korkmuştum. 13 Eylül 2022 tarihine kadar Makedonya’da kaldım. Rastgele bir cürüm işlediğim konusunda kendimi hatalı hissetmediğim için kendi kredi kartımı kullandım. Yerim ve adresim belirliydi. Tatil için Dubai’ye gitmek üzere internet üzerinden vize talebinde bulundum. Birleşik Arap Emirlikleri mail yoluyla vizemi kabul etti. Bu kabulden sonra Dubai’ye gittim. Yaklaşık 2 gün kaldım. Sonra Dubai polisi beni otelde bularak ülkeyi terk etmem gerektiğini söyleyip bana Belgrad ve oradan da Arnavutluk’a gitmem üzere 2 bilet vererek uçağa bindirdi. Ben de bu halde Arnavutluk’a geldim. Havalimanında indiğim sırada polisler beni alarak karakola götürdü. 2 gün bekletti. Daha sonra nereye gitmek istediğimi sordular. Ben de Türkiye’ye gitmek istediğimi söyleyince Türkiye uçağına bindirip İstanbul’a gönderdiler. Bu halde Türkiye’ye geldim” dedi.

‘SUÇLAMALARI KABUL ETMİYORUM’

Olur, son olarak sözünde şunları söyledi: “Sedat Peker cürüm örgütü ile anlattığım bilgilerin dışında ayrıca rastgele bir ilgim alakam yoktur. Örgüt ismine kabahat teşkil edecek rastgele bir aksiyonda bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

1 × 3 =