REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Partnerlik Sistemine Seçilen Takımlar Belli Oldu

Riot Games, 2023 yılı için orijinal bir sistem açıkladı, ve ekosisteme partner grupları dahil etti. Birçok memleketler arası grup ortasından …

Partnerlik Sistemine Seçilen Takımlar Belli Oldu

Riot Games, 2023 yılı için orijinal bir sistem açıkladı, ve ekosisteme partner grupları dahil etti. Birçok memleketler arası grup ortasından seçilen toplamda 30 ekip (EMEA, Pasifik ve Amerika Kıtası’nın her birinden 10 takım), kendi bölgelerinin Memleketler arası Lig’inde uğraş edecek, ve ligin kazananları, Masters turnuvasında oynamaya hak kazanacak. Ayrıyeten, dönemin başında Brezilya’da yapılacak, partnerlik sistemini kutlamak ismine düzenlenen Kick-off Turnuvası’nın kazananı, Masters turnuvası için kendi bölgesine bir adet fazladan slot hakkı kazandıracak.

Neden partnerlik sistemi?

“VALORANT için uzun vadeli partnerlik programımızı, gruplar hem kendi içlerinde hem de VALORANT esporu ismine büyüyebilsin diye tasarladık” – Whalen Rozelle, Riot Global Espor Operasyonları Lideri

Seçilen takımlar

EMEAPasifikAmerika Kıtası

Fnatic (Birleşik Kırallık)Zeta Division (Japonya)Sentinels (Kuzey Amerika)Team Liquid (Hollanda)Detonation Gaming (Japonya)100 Thieves (Kuzey Amerika)Team Vitality (Fransa)Gen.G (Kore)Cloud9 (Kuzey Amerika)Karmine Corp (Fransa)T1 (Kore)NRG (Kuzey Amerika)Team Heratics (İspanya)DRX (Kore)Evil Geniuses (Kuzey Amerika)Giants (İspanya)Team Secret (Güneydoğu Asya – Filipinler)FURIA (Güney Amerika)Natus Vincere (Ukrayna)Paper Rex (Güneydoğu Asya – Singapur)LOUD (Güney Amerika)FUT Esports (Türkiye)Rex Regum Qeon (Güneydoğu Asya – Filipinler)MIBR (Güney Amerika)BBL Esports (Türkiye)Talon Esports (Güneydoğu Asya)KRÜ Esports (Güney Amerika)KOI (İspanya)Global Esports (Hindistan)Leviatán (Güney Amerika)

Neden bu ekipler seçildi?

Gösterilen ağır ilgiden ve yapılan sayısız müracaattan ötürü onore olmuş hissediyoruz ve son derece güçlü bir eleme süreci geçirdik. Yazılı bir müracaat, derinlemesine görüşmeler ve finansal incelemelerden oluşan bu elemeler aylar sürdü. Nihayetinde yeni VCT partnerlerimizde üç kritere baktık:

Taraftarları her şeyin önüne koyan mantalitemizi paylaşan, kapsayıcı topluluğumuzun gerisinde olan ve profesyonelleri kararlı bir biçimde destekleyen kulüpler

Ürettikleri ilgi alımlı içerikler, markalarının gücü ve heyecan uyandıran takımları ile taraftarlarıyla güçlü bir bağ kuran kulüpler

Uzun vadeli düşünen, sürdürülebilirliğe odaklanan kulüpler

Ayrıca geçmiş rekabete dayalı performansa hürmet duyduğumuzu lakin bunun verdiğimiz kararlarda kıymetli bir yere sahip olmadığını belirtmekte de yarar var. Bunun yerine gelecekte VCT’yi çok daha cazibeli kılabilecek kadrolara odaklandık.

Partnerlik Programı ile ilgili geri dönütler

VALORANT’ın geçtiğimiz iki yıl içerisinde süratle büyümesinin akabinde birçok espor tertibi kendi VALORANT gruplarını kurarak ekosisteme dahil olmuş ve başarılara imza atmıştı. Lakin geçmişte hayli büyük uğraş gösteren Optic Gaming, Acend, Guild Esports ve FPX üzere ekiplerin partnerlik programına seçilmeyişi, fanlardan ve tertiplerin kendilerinden reaksiyon gördü. Lakin Riot’un da belirttiği üzere, partner olacak kadroların seçilmesinde rekabete dayalı performans kıymetli bir yere sahip değil.

Partnerlik alamayan kadrolardan FPX, VALORANT grubu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bugün, Riot tarafından 2023 VCT için yapılan partnerlik programına seçilmediğimizin haberini sizlerle hüzün içerisinde paylaşıyoruz. Bu demek oluyor ki seneye en üst düzey VALORANT Ligi’nde gayret edemeyeceğiz.

2022 boyunca, birçok zorlayıcı şarttan geçtik, lakin takımızdaki herkes birbirinin yanında tipti, inanılmaz bir sportmenlik gösterdi ve kendilerini her oyunda en düzgün performansı göstermeye adadı. Bunlar, bütün aksiliklere karşı tekrar de inanılmaz bir yıl geçirmemize neden oldu. VCT Challengers turnuvasını kazandık. Masters 2. Etap’ta şampiyon olduk. Champions’ta birinci 4 grubun içine girdik ve en düzgün EMEA kadrosu olduk, bunlarla gurur duyuyoruz.

EMEA bölgesine girdiğimizden beri, FPX olarak enerjik bir kültür oluşturmaya ve EMEA bölgesinde VALORANT esporu üzerine uzun vadeli yatırım yapmaya kendimizi adamıştık lakin bu haber ile birlikte yakın gelecekte oyuncularımıza ilgilenmeye odaklanacağız”

Ayrıca Alliance ve XSET üzere kadrolar da partnerlik alamamalarının akabinde açıklamalarda bulundu. Alliance, VALORANT’a yatırım yapmaya devam edeceklerini lisana getirirken XSET, oyuncularının partner gruplarda oynamayı hak ettiklerini ve kendilerini bu yolda desteklediklerini lisana getirirken 2023 dönemi için değerlendirmelerinin devam ettiğini belirtti.

Partner kadroların açıklanmasının akabinde bulunduğu tertip partnerlik alamamış olan birçok oyuncu, grup arayışında olduklarını paylaştı. Bu oyuncular ortasında VCT 2022 Champions İstanbul’dan ikincilik ile ayrılan OpTic Gaming oyuncuları FNS, Victor ve Crashies, VCT 2021 Champions Berlin şampiyonu Acend’den cNed ve starxo üzere oyuncular da var.

2023 VCT planları içerisinde açıklanan takım tamamlama müddetinin 15 Kasım olarak belirlendiğini göz önünde bulunduracak olursak, önümüzdeki günlerde birçok transfer haberi alacağımızı düşünüyor, Türkiye’yi temsil edecek gruplarımız BBL Esports ve FUT Esports’a şimdiden muvaffakiyetler diliyoruz!

Kaynak: EsporGazetesi.com / Gamegar
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

fourteen + 8 =