REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Nikel Şangay’da rekor kırdı

Nikel, Londra Metal Borsası’nda yaşanan yeni bir yükselişin Çinli alıcıların ithalatını devre dışı bırakması sonrası (LME) Şangay borsasında gün …

Nikel Şangay’da rekor kırdı

Nikel, Londra Metal Borsası’nda yaşanan yeni bir yükselişin Çinli alıcıların ithalatını devre dışı bırakması sonrası (LME) Şangay borsasında gün içinde rekor seviyeye ulaştı.

Nikel, tavan limit olan yüzde 14,5 civarında yükselerek ton başına 281,250 yuana (44 bin 206 dolar) ulaşarak rekor kırarken gün ortasında gevşeyerek 265 bin 230 yuana geriledi.

Değerli metal Perşembe günü Çinli yatırımcı Xiang Guangda’nın bazı açık pozisyonlarını kapatması sonrası tavan limit olan yüzde 15 yükselerek 37 bin 325 dolara yükselmişti.

Nikel piyasası Rusya’nın Ukrayna işgalinden beri Xiang Guangda’nın sahip olduğu pozisyonlara yapılan benzersiz kısa pozisyon sıkıştırması hamlesiyle son derece dalgalı bir hal aldı. Batılı yatırımcılar Rus metallerine mesafeli yaklaşımı sürerken Çin’e Nikel akışı da devam ediyor.

Mysteel’in raporuna göre bazı Çinli yatırımcılar alımlara devam ederken fırsat bulduklarında dolar yerine yuan ile ödemeye geçiyorlar. Firmaya göre uzun vadede daha fazla Rus Nikeli batılı ülkeler yerine Çin’e gidebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

thirteen − thirteen =