REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

NBA ne zaman başlıyor 2022-23? NBA maçları ne zaman başlayacak? NBA maçları ne zaman?

Ersan İlyasova, Cedi Osman, Alperen Şengün ve Furkan Korkmaz üzere birçok Türk basketbolcumuzun yer aldığı ABD ve dünyanın en çok izlenen spor …

NBA ne zaman başlıyor 2022-23? NBA maçları ne zaman başlayacak? NBA maçları ne zaman?

Ersan İlyasova, Cedi Osman, Alperen Şengün ve Furkan Korkmaz üzere birçok Türk basketbolcumuzun yer aldığı ABD ve dünyanın en çok izlenen spor tertibi National Basketball Association yani NBA dönem öncesi maçlarının yaklaşmasıyla birlikte sporseverler tarafından araştırılmaya başladı. Hususa ait sporseverlerin en çok merak ettiği sorular ise NBA ne vakit başlıyor 2022-23? NBA maçları ne vakit başlayacak? NBA maçları ne vakit? oldu. NBA 2022-23 dönemi ile ilgili ayrıntılar haberimizde.

NBA NE VAKİT BAŞLIYOR?

30 Eylül Cumartesi günü Türkiye saatiyle 13:00’da oynanacak olan Washington Wizards-Golden State Warriors dönem öncesi maçıyla NBA heyecanı başlıyor.

NBA MAÇLARI NE VAKİT BAŞLAYACAK?

NBA2022-2023 dönemi sezon öncesi maçların tamamlanmasının akabinde Boston Celtics ile Philadelphia 76ers ortasındaki çabayla 18 Ekim’de başlayacak.

NBA TARİHÇESİ

6 Haziran 1946 tarihinde Basketball Association of America (BAA) ismiyle kuruldu. Bugünkü ismi olan “National Basketball Association” (NBA,Ulusal Basketbol Birleşimi) ismi ise 1949 yılında ABD’de kurulmuş bir öteki profesyonel lig olan “National Basketball League” (NBL) ile birleşmesinden sonra alındı.

NBL 12 yıldır süren profesyonel bir lig olmasına karşın genel olarak 3 yıllık BAA’nın önderliğinde kuruldu. Bunda, BAA’nın ülke çapında büyük kentlerde yaygın bir lig olması sebepti. 1949 yılında iki ligin birleşmesinden ötürü 17 ekipli bir lig oluştu. Bu birleşme sonucu büyük kentlerdeki büyük kadrolar ile küçük kasaba ekiplerinin karışımı sonucu istikrarsız bir lig oluştu.

1950’de lig 11 kadroya düştü. 1954’te lig tarihinin en az kadro sayısı olan 8 grup kaldı. Bu sekiz kadro hala ligde gayret eden Knicks, Celtics, Warriors, Lakers, Kings, Pistons, Hawks ve 76ers oldu. Bu ortada gruplar küçük kentlerden daha büyük kentlere taşınmaya başladı. Örneğin Hawks Tri-Cities’ten Milwaukee’ye ve oradan St. Louis’e; Kings Rochester’den Cincinnati’ye ve Pistons Fort Wayne’den Detroit’e taşındı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

4 × four =