REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Milletvekili Zeybek, kız öğrencilerle birlikte mutfağa girdi

Milletvekili Zeybek, kız öğrencilerle birlikte mutfağa girdi KOCAELİ – AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, meslek lisesinde okuyan kız …

Milletvekili Zeybek, kız öğrencilerle birlikte mutfağa girdi

Milletvekili Zeybek, kız öğrencilerle birlikte mutfağa girdi

KOCAELİ – AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, meslek lisesinde okuyan kız öğrencilerle bir ortaya geldi. Öğrencilerin elleriyle diktiği yöresel kıyafeti giyen Zeybek, okulun mutfağında da hünerlerini sergiledi.

Kadının Eli Kocaeli Kooperatifi koordinesinde başlatılan “İstikbal İçin Mesleksel Eğitim” projesi çerçevesinde Nuh Çimento Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’nde program düzenlendi. Programa; AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Bayanın Eli Kocaeli Kooperatifi Lideri Müge Uçar, Nuh Çimento MTAL Okul Müdürü Ahmet Süleyman Toktaş, öğretmenler ve kız öğrenciler katıldı.

Moda tasarım atölyelerinde uygulama yapan öğrenci ve öğretmenler ile Kandıra bezinin geleceği ve tanıtılması üzerine sohbet eden Milletvekilli Zeybek, öğrencilerin kendisine armağan ettiği yöresel kıyafeti de giydi. Renkli imgelerin ortaya çıktığı programda Zeybek, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı’nda okuyan öğrencilerle yemek de yaptı. Yöresel bir lezzet olan fasulye kavurmasını öğrencilerle birlikte yapan Zeybek, püf noktalarını da anlattı. Zeybek ile öğrenciler ortasında samimi anlar yaşandı.

“Eğitim her şeyden önemlidir”

Projenin başarılı olacağına inandığını belirten Milletvekili Emine Zeybek, “Bugün burada hoş bir projeye iştirak etmek için bulunuyorum. Okulumuzda Bayanın Eli Kooperatifimizin hoş bir projesi var. Bugün, ‘İstikbal İçin Mesleksel Eğitim’ diyerek burada kızlarımızla bir ortaya geldik. Onlarla bir arada ortak bir faaliyette bulunduk. Bugün yöresel bir yemek de yaptık. Ben de elimden geldiğince yöresel bir yemek yaparak öğrencilerimize takviye oldum. Bu projenin birinci adımını da okulumuzda öğrencilerimizle başlatmış olduk. Bu projenin çok başarılı olacağına inanıyorum. Bayanın Eli Kocaeli Kooperatifi çok başarılı, okulumuz da İzmit’in çok esaslı ve öncü bir okulu. Bu birinci adımla bir arada gençlerimize gelecekteki hayatlarıyla alakalı yahut yapacakları faaliyetlerle, üretecekleri eserlerle alakalı biz de bir ışık vermiş olduk. Muvaffakiyetleri daim olsun diyorum. Her vakit söylediğimiz üzere gençlerimizin yanındayız. Kız çocuklarımızın yanındayız. Eğitim her şeyden önemlidir” dedi.

“Samimiyet eşittir güvendir”

Kadının Eli Kocaeli Kooperatifi Lideri Müge Uçar, “Bugün çok kıymetli bir projenin birinci ateşini yakmış bulunmaktayız. Bayanın Eli Kocaeli Kooperatifi ve İzmit’in en esaslı okullarından olan kız meslek lisesiyle birlikte bir protokolümüz var. Bu projeyle, kentin değerli üst seviye yöneticileri, liderleri, ön tarafta olabilen şahısların workshop uygulamasında bizlerle buluşmasını sağlıyoruz” diye konuştu.

Yerli ve ulusal olmaya kıymet gösterdiklerini belirten Okul Müdürü Ahmet Süleyman Toktaş ise “Cumhurbaşkanımızın ulusal ve yerli prensibiyle yola çıktık. Ulusal Eğitim Bakanımızın da mesleksel eğitime vermiş olduğu değerle birlikte okulumuzda Bayanın Eli Kocaeli Kooperatifi protokolü çerçevesinde proje başlattık. Bu projenin ismi ‘İstikbal İçin Mesleksel Eğitim’. Bu manada birinci olarak konuğumuz Kocaeli Milletvekilimiz Emine Zeybek. Bundan sonraki süreçte öteki siyasilerimiz, bürokratlarımız ve konuklarımız olacaktır. Emelimiz mesleksel eğitimi Kocaeli kamuoyunda yaygınlaştırmak, mesleksel eğitim noktasında eğitim alan öğrencilerin sayısını arttırmaktır” formunda konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ardacan Uzun – Yeni

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

17 + 19 =