REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Küresel piyasalara düşük petrol ve müzakere desteği

Rusya-Ukrayna müzakere görüşmeleri ve düşen petrol fiyatları hisse senetleri endekslerini pozitif etkiliyor. Asya Pasifik’te önemli endeksler …

Küresel piyasalara düşük petrol ve müzakere desteği

Rusya-Ukrayna müzakere görüşmeleri ve düşen petrol fiyatları hisse senetleri endekslerini pozitif etkiliyor.

Asya Pasifik’te önemli endeksler bugün yükselişe geçti. Japon Nikkei 225 ve Hong Kong Hang Seng prim yaparken Çin hisseleri olumsuz ayrışıyor. ABD hisse vadelileri ise hafif yükseliyor.

Tahvilde satış dalgasına ara verilirken ABD 10 yıllık tahvil getirisi yüzde 2,46 civarında dengelendi. Dolara karşı son altı yılın en düşük seviyesine ulaşan Japon Yeni yüzde 0,6 yükseliş ile bugün toparlanıyor.

Japonya Merkez Bankası bugün de tahvillere alım yönünde müdahalede bulunduğunu açıkladı. Gelişen ülke para birimlerinde ılımlı hareketler görülürken lira dar bantta fiyatlanmayı sürdürüyor.

Dikkatler müzakerelere çevrildi

Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin İstanbul’daki Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde bir araya gelmesi bekleniyor.

Müzakerelerde Ukrayna heyeti minimum hedef belirledi.

Ukrayna heyeti insani durumun derhal iyileşmesini istiyor.

Wall Street Journal’ın haberine göre müzakerelere aracılık ettiği bilinen Rus milyarder Roman Abramoviç ve bazı Ukraynalı müzakerecilerin bu ayın başında, Kiev’deki görüşmelerden sonra zehirlendiğinden şüphelenildi.

Abramoviç bu şüpheler üzerine tedavi için İstanbul’a uçtu. NATO üyeleri arasında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile müzakereler konusunda görüş ayrılığı yaşanıyor. Almanya ve Fransa diyalogdan yana tavır koyarken diğer bazı üyeler Putin’e güvenilemeyeceği yönünde görüş bildiriyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

eighteen + six =