REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Konya haberi: Konya’da 7. Uluslararası Hemşirelik Kongresi başladı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) tarafından 7. Memleketler arası 18. Ulusal Hemşirelik Kongresi düzenleniyor. NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem …

Konya haberi: Konya’da 7. Uluslararası Hemşirelik Kongresi başladı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) tarafından 7. Memleketler arası 18. Ulusal Hemşirelik Kongresi düzenleniyor.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Kuvvetli, Selçuklu Belediyesi’nin katkılarıyla üniversite konferans salonunda yapılan kongrede, sıhhat alanındaki süratli gelişmelere ayak uydurabilmek için her vakit daha fazla çalışmaya muhtaçlık olduğunu söyledi.

Hemşirelerin birey ve toplum sıhhatinin korunması, geliştirilmesi, hasta bakımının bilimsel usullerle sağlanmasında vazifesini özveriyle yerine getirdiğini anlatan Kuvvetli, ” ‘Önce insan’ diyerek topluma hizmeti unsur edinmiş bir meslek kümesidir. Bu nedenle değişime ahenk sağlama sorumlulukları vardır. Bu kapsamda kongreler bilimsel bilginin paylaşıldığı meslek kümelerini bir ortaya getiren hoş fırsatlardır. Bu kongrenin iştirakçilere hem akademik hem de toplumsal açıdan katkıda bulunacağını umut ediyorum.” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının akabinde program, oturumlarla devam etti.

Programın açılışına, Vilayet Sıhhat Müdürü Mehmet Koç, NEÜ Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emel Ege, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Doğan, akademisyenler, hemşire ve davetliler katıldı.

Kongre, 25 Eylül’de sona erecek.

Kaynak: AA / Abdullah Doğan – Sıhhat
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

9 − three =