REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Kız kardeşlere havuzda taciz davası sanığına, ilk duruşmada tahliye

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde, 5 yıldızlı otelde tatil yapan kız kardeşler E.A. (14) ile S.A.’nın (18) havuzda bacaklarına dokunduğu teziyle …

Kız kardeşlere havuzda taciz davası sanığına, ilk duruşmada tahliye

ANTALYA’nın Manavgat ilçesinde, 5 yıldızlı otelde tatil yapan kız kardeşler E.A. (14) ile S.A.’nın (18) havuzda bacaklarına dokunduğu teziyle tutuklanarak, hakkında ‘sarkıntılık suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından dava açılan Akif K. (34), birinci duruşmada isimli denetim koşuluyla tahliye edildi.

Belçika‘da yaşayan C.A., eşi, kızları E.A. ve S.A. ile 15 Ağustos’ta Manavgat’taki 5 yıldızlı otele tatile geldi. Otelin havuzunda yüzen 2 kız kardeşe, 20 Ağustos’ta, tıpkı otelde tatilde olan Akif K., sarkıntılık yaptı. Akif K., argümana nazaran, havuzdaki kız kardeşlerin bacaklarına dokundu. Havuzdan çıkarak olayı anlatan kızların babası C.A. ile kuzenleri B.B., Akif K. ile tartıştı. Otel vazifelileri ortaya girdi, durum jandarmaya bildirildi. Şikayet sonrası Akif K., jandarma gruplarınca gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Akif K., çıkarıldığı  Manavgat 1’inci Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından tutuklandı.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı, iddianame hazırladı. İddianamede, şüphelinin; olay günü havuzda E.A. ve S.A.’nın birkaç kere yüzerek altlarından geçtiği, bu sırada kızların bacaklarını ellediği ve daha sonra kızların önünde yüzeye çıktığı anlatıldı. Olaya ait otelin güvenlik kameraları incelendiğinde ise şüphelinin tekrar kızların olduğu yere gerçek yüzdüğünün görüldüğü belirtildi. Şüphelinin tabirinde ise olay günü alkollü olduğu için olanları hatırlamadığını, havuzda insanların birbirine değebileceklerini söylediğini, kendisinin küçük çocuğu olduğunu ve bu türlü bir şeyi yapmayacağını öne sürdüğü kaydedildi. İddianamede, şüphelinin ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ hatasından 8 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi. İddianame, Manavgat 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.’ALKOLLÜYDÜM, KİMSEYİ TACİZ ETMEDİM’Manavgat 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlanan davanın birinci duruşmasına sanık Akif K., SEGBİS ile katılırken, salonda tarafların avukatları da hazır bulundu. Kimlik denetiminin akabinde tabir veren Akif K., “Olay tarihinde alkollüydüm lakin kimseyi taciz etmedim. Havuz kalabalıktı. Benim hatırlamadığım kısım hengame anına kadar olan kısım. İmaj kayıtlarında aleyhime olan konuları kabul etmiyorum. İmajlarda görünen dörtlü şezlong ailemle kullandığım şezlongdur. Eşyalar da aileme aittir” dedi.Akif K., dava sonunda ceza alması durumunda kararın açıklanmasını geri bırakma kararını kabul edeceğini belirtti.Sanık avukatı da CD inceleme tutanağını kabul etmediklerini belirterek, “İçeriğindeki tespitler yanlıştır, hareketin oluşuna ait rastgele bir tespit yapılamamıştır. Müvekkil olay anında alkollü olduğu için denetimsiz bir formda devrilmiştir, yalnızca imajlarda 1 kere batıp çıktığı görülmüştür” diye konuştu. Mağdurların avukatı ise sanığın cürmünün sabit olduğunu belirterek cezalandırılmasını talep etti. Sözlerin akabinde mahkeme heyeti, sanık Akif K.’nin yurt dışına çıkış yasağı konularak adli denetim kaidesiyle tahliyesine, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı’nın davaya katılma talebinin kabulüne karar verip, duruşmayı erteledi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

nine − 9 =