REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Kadınların en çok cinsel ilişki istediği yaş araştırıldı! Çıkan sonuç beklendiği gibi değil

Cinsellik, insanlığın var olduğu günden bu yana vazgeçilmez olarak görülüyor. Günümüzde hem tıp imkanlarının hem de teknolojinin gelişmesiyle …

Kadınların en çok cinsel ilişki istediği yaş araştırıldı! Çıkan sonuç beklendiği gibi değil

Cinsellik, insanlığın var olduğu günden bu yana vazgeçilmez olarak görülüyor. Günümüzde hem tıp imkanlarının hem de teknolojinin gelişmesiyle birlikte cinsellik daha rahat konuşulabilen bir bahis olsa da cinsellikle ilgili hala bilinmeyen çok sayıda ayrıntı var.

KADINLARIN EN ÇOK CİNSELLİK İSTEDİĞİ YAŞ

Araştırmacılar da bayanların en çok cinselliğe gereksinim duyduğu yaşı belirlemek ismine bir çalışma gerçekleştirdi. Araştırma sonucunda herkes, bayanların cinsellikteki altın çağının 40 yaş ve üzeri çıkmasını beklerken bu sayı 30 yaş bandında çıktı.

CİNSEL UYARILMA AÇISINDAN ALTIN ÇAĞ

Araştırma sonucunun 30 yaş çıkmasının ise nedenleri var. İşte o nedenlerden kimileri: “Bu periyot, cinsel uyarılma ve çekicilik açısından bayanların altın çağıdır. Bayanların cinsel hayatları çok hareketlidir. Fakat çoklukla bu yaşlarda çocuk sahibi olan çiftlerin cinsel hayatları kısa bir müddetliğine sekteye uğrar.

GEBELİK, CİNSEL HAYATI OLUMSUZ ETKİLER

Gebelik planlaması ve doğum sonrasında hem toplumsal hem da hormonal birtakım değişiklikler cinsel ömrü olumsuz tesirler. Doğumun gerçekleşmesi çiftlerde ekseriyetle ruhsal çatışmaları alevlendirir. Emzirme periyodunda prolaktin hormonunun yüksek olması bayanlarda isteksizliğe yol açar. Bayanlar, hormonal değişikliklere bağlı vajina derisindeki incelemeler yüzünden cinsel birleşme sırasında ağrılar yaşayabilir. Lakin emzirme devri bittikten sonra prolaktinin cinsel hayattan yine zevk almaya başlar.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

five − 4 =