REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Kadınlara yönelik 8 farklı önyargı, tek bir cevap!

“Başında erkek olmadan gidemezsin”, “Boşanırsan tek başına ayakta kalamazsın”, “Evlenecek yaşa geldin, ne okulu?”, “Hiç tecrüben yok, batarsın …

Kadınlara yönelik 8 farklı önyargı, tek bir cevap!

“Başında erkek olmadan gidemezsin”, “Boşanırsan tek başına ayakta kalamazsın”, “Evlenecek yaşa geldin, ne okulu?”, “Hiç tecrüben yok, batarsın”, “Torun sevecek yaşta. Sana yakışmaz”, “Çalışma şartları bir kadın için uygun değil”, “Senin işin kariyer değil, annelik yapmak”, “Kadın dediğin erkek işine karışmaz”… sözleri ne yazık ki 7’den 70’e hiçbir kadın için yabancı değil! Çünkü her başarılı kadının arkasında bir engel vardır. Ancak, çalışırsak arkada kalır!

ING Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadınların sık karşılaştığı 8 farklı ön yargıyı, 8 farklı kadın çizer ile görselleştirerek kadınlara yönelik önyargılara dikkat çekmeyi ve toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Toplumun kadınlara dayattığı rollere, karşısına çıkardığı engellere ve neyi yapıp yapamayacağına dair önyargılara hayatın birçok alanında rastlanıldığından hareketle “Her başarılı kadının arkasında bir engel vardır” teması ile ilerleyen ING, “8 Mart, engel tanımayan kadınların günü. Vazgeçmeyen kadınlar engelleri aşar” mesajıyla kadınları bu engelleri aşabilmeleri için destekliyor.

Toplumun kadınlara dayattığı rollere, karşısına çıkardığı engellere ve neyi yapıp yapamayacağına dair önyargılara hayatın birçok alanında her gün rastlanıldığından hareketle “Her başarılı kadının arkasında bir engel vardır” teması ile ilerleyen ING Türkiye, kadınlara yönelik önyargıların yıkılması için çağrıda bulunuyor ve “8 Mart, engel tanımayan kadınların günü. Vazgeçmeyen kadınlar engelleri aşar” mesajıyla kadınları bu engelleri aşabilmeleri için destekliyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında kadın çizerler Aybikem Güzeliş, Beril Ateş, Büşra Üzgün, Dilara Akbal, Kayansel Kaya, Kübra Ertap, Selin Tahtakılıç ve Sibel Açıkalın Gün ile iş birliği yapan ING, kadınlara yönelik ’Çalışma şartları bir kadın için uygun değil’, “Kadın dediğin erkek işine karışmaz”, ‘‘Boşanırsan, tek başına ayakta kalamazsın’’ ve ’Evlenecek yaşa geldin, ne okulu?” gibi sık karşılaşılan 8 farklı önyargıyı görselleştiriyor. Önyargılara dikkat çeken ING, “Her başarılı kadının arkasında bir engel vardır. Kadınlar çalışarak, mücadele ederek, vazgeçmeyerek, ödün vermeyerek, pes etmeyerek, kulak asmayarak, en önemlisi de kendilerine inanarak engelleri arkada bırakır” mesajını vurguluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

one × three =