REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

JPMorgan’dan iyimser hisse analizi

JPMorgan Chase & Co Stratejisti Marko Kolanovic’e göre hisse senetleri Fed’in şahin duruşu ve hazine tahvil getirilerinin tersine dönmesine …

JPMorgan’dan iyimser hisse analizi

JPMorgan Chase & Co Stratejisti Marko Kolanovic’e göre hisse senetleri Fed’in şahin duruşu ve hazine tahvil getirilerinin tersine dönmesine rağmen artmaya devam edebilir.

Kolanovic ve ekibi müşterilere geçtiği bir bilgi notunda, “Eğer piyasalar için haddinden fazla bir şeyden bahsedilecekse bu rehavet değil olumsuzluk olabilir” ifadelerini kullanarak risk yanlısı bir duruş sergiledi. Ekip iyimser görüşler için üç neden öne sürdü.

Bunlardan ilki, hisse senedi ve tahvil piyasaları tarihsel olarak parasal sıkılaşma döngülerinin başında iyi performans sergilemiş olması.

Ekip ikinci olarak nominal tahvil getirileri ve oranları yükselse bile, “gerçek politika faizi fazlasıyla negatif ve genişleyici” ve tahvil getirilerindeki tersine dönüşü bir durgunluk sinyali olarak algılamak için çok erken olmasına vurgu yapıyor.

Son olarak ise parasal sıkılaşma uygulayan birçok merkez bankasının aksine Japonya ve Çin merkez bankalarının genişlemeci hareket etmesi nedeniyle bu ülkelerde hisse senetlerinin parasal genişlemeden destek görmesinin olası görünmesine dikkat çekiliyor.

Atlantik’in her iki yakasındaki Borsalar, Rusya’nın Ukrayna’yı işgaliyle tetiklenen satış dalgasından hızla toparlandı ve bu yılın kayıplarını geri aldı.

Hisse senedi piyasası beklenenden dirençli çıktı

Emtia fiyatlarındaki ani artış ve ABD hazine getiri eğrisinin bazı kısımlarındaki tersine dönüş, ekonomik yavaşlamanın yakın olduğuna dair endişeleri artırsa da, yaşanan bozulma çoğunlukla tahvil piyasalarını etkiledi ve hisse senetleri şimdiye kadar durgunluk risklerinden çok etkilenmedi.

Hisse senedi piyasasındaki direnç, yaşanan rallinin elden çıkarma fırsatı olarak kullanılması gerektiğini düşünen Morgan Stanley’den Michael Wilson ve Bank of America’dan Michael Hartnett gibi borsa stratejistlerini şaşırtırken JPMorgan ekibi ekonomik göstergelerin şu ana dek beklentileri aştığını ve olası bir durgunluğa dayalı pozisyon almak için çok erken olduğu görüşünü savunuyor.

Notlarında “Bu olumlu ekonomik sürprizlerin, önümüzdeki dönemde kazanç sürprizlerine dönüşmesi muhtemel” ifadelerine yer veren ekip S&P 500 kârlarında geniş çaplı bir ardışık düşüş beklentisi nedeniyle, “ABD’de yaklaşık iki hafta içinde başlayacak gelir beyan etme sezonunun önündeki engeller oldukça önemsiz görünüyor” değerlendirmesinde bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

eight − 6 =