REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Jorge Jesus, Rıdvan Dilmen’in ağzını açık bıraktı: Hayatımda ilk kez böyle bir şey gördüm

Süper Lig’in 7. haftasında Fenerbahçe’nin Alanayaspor’u 5-0 yendiği çabayı TV 8.5 ekranlarında yorumlayan Rıdvan Dilmen, Jorge Jesus’u öve öve …

Jorge Jesus, Rıdvan Dilmen’in ağzını açık bıraktı: Hayatımda ilk kez böyle bir şey gördüm

Süper Lig’in 7. haftasında Fenerbahçe‘nin Alanayaspor’u 5-0 yendiği çabayı TV 8.5 ekranlarında yorumlayan Rıdvan Dilmen, Jorge Jesus’u öve öve bitiremedi.

“BEN BU KADAR FARKLI BİR TEKNİK ADAM BİRİNCİ KERE GÖRDÜM”

Jorge Jesus’un eşsiz olduğunu belirten Dilmen, “Sahanın en yeterli oyuncusu tartışmasız Crespo. İnanılmaz bir top oynadı. Jesus’un en kıymetli özellikleri. Ben bu kadar farklı bir teknik adamı birinci sefer gördüm. Gibisi yok Jesus’un. Guardiolaya özenirsiniz bunun benzerini yapabilirsiniz. Bunda yok. Ne yapacaksın? Bu Fenerbahçe‘yi bizim Fenerbahçe‘mizdeki periyoda getirmeye çalışıyor. Ancak bu Fenerbahçe bizim dönemimizdekinden daha güzel.” dedi.

“OYUNCULAR HER SİSTEME AYAK UYDURUYOR”

Portekizli hocanın sistemine de değinen Dilmen, “Ben hayatımda Jesus’un oynattığı üzere bir sistem görmedim. Fenerbahçe’ye top geçtiğinde 3’lü defansa geçiyor. Top rakipteyken 4’lüye geçiyor. Her sistemi oynamaya devam ediyor. Oyuncular da her sisteme ayak uyduruyor.” tabirlerini kullandı.

Rıdvan Dilmen’in açıklamaları şöyle:

“200 BİN KİŞİLİK STADI DOLDURURLAR”

Fenerbahçe’de taraftar gireni de çıkanı da alkışladı. Ben de alkışlıyorum Fenerbahçe’yi. Bugünkü performansına hayran kaldım. Konum verdi lakin Fenerbahçeliler için 200 bin kişilik stat olsun bu oyunla doldurur.

“ALİ KOÇ 4 YIL BOYUNCA ELEŞTİRİLDİ”

Ne kadar âlâ transfer yaparsanız yapın stada taraftarı güzel oyun getirir. Ali Koç 4 yıl boyunca eleştirildi. Vakit zaman bu tenkitlere itirazları oldu. O kadar kıymetli işler yaptı ki bu yıl. Geçtiğimiz yıllardaki takım oluşumu ve teknik yöneticinin yanılgısıdır bu.

“BU KADAR İŞTAHLI OYUN UZUN VAKİTTİR GÖRMEDİM”

Fatih hocaya niçin hala hoca deniyor. Oynattığı futbol daima heyecan vericidir. Ali Koç bu yıl çok hakikat işler yaptı. Geçen yıllara nazaran kıyaslamayı kendi yapacaktır. Benim fikrim Fenerbahçe’nin çok uzun vakittir bu kadar birbirine denk oyuncuları, oyununun bu kadar iştahlı olduğunu görmemiştim.

“HER ŞEYİ OYNAMAK İSTİYOR”

Beşiktaş maçında King ile Batshuayi oynayacak yüksek ihtimalle. Jesus Arda’yı dakikayı tamamlamak için oynatıyor. Jesus her şeyi oynamak istiyor. 7. haftaya gelene kadar durmadan farklı sistemlerle oynadı ve başarılı oldu. Dakika 90’da bile atak yapmak isteyen bir Fenerbahçe kültürü oluştu. Dakika 85’te oyuna giren Batshuayi yüzde doksan dokuzluk bir gol konumuna girdi.

“ZORLANIRSA DERBİLERDE ZORLANIR”

Fenerbahçe derbiler ve Başakşehir, Konya üzere kadrolar karşısında zorlanırsa zorlanır. Bu çeşit kadroları karşısında bulduğu vakit rahat yener. Bugün aşikâr bir dakikaya kadar Altay’ı görmedim oyunda.

“OYUNCULARIN KAPRİS YAPMA İHTİMALİ YOK”

Fenerbahçe bugün 43 sefer ceza alanına girmiş, birtakım hocalar oyuncularını yormamak için oyuncularını rölantiye alır lakin Jesus’ta bu yok. Durmadan hamle durmadan hamle. Crespo geldiği günden beri en düzgün maçını oynadı, 3 kişilik oynadı her şeyi yaptı. Bu türlü bir teknik yöneticiye oyuncuların kapris yapma ihtimali yok”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

20 − 12 =