REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

İzmit Belediyesi’nden, Beslenme Saati Uygulaması

İzmit Belediyesi, anaokulu ve ilkokula giden öğrenciler için hayata geçirdiği beslenme saati uygulamasının birinci adımını Topçular Mahallesi’nde …

İzmit Belediyesi’nden, Beslenme Saati Uygulaması

İzmit Belediyesi, anaokulu ve ilkokula giden öğrenciler için hayata geçirdiği beslenme saati uygulamasının birinci adımını Topçular Mahallesi’nde attı. Çocuklara beslenme çantalarını teslim eden İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet, “Her çocuğumuzun günde bir öğün de olsa sağlıklı ve kaliteli beslenmesini istiyoruz. Başlattığımız bu projeyi yaygınlaştırmayı umuyoruz” dedi.

İzmit Belediyesi, çocukların günlük beslenme masrafları konusunda ailelere dayanak olmak ve öğrencilerin bir öğün de olsa kaliteli ve sağlıklı yemek yiyebilmelerini sağlamak hedefiyle beslenme saati uygulamasını başlattı. Proje kapsamında pilot okul olarak seçilen Topçular İlkokulu’na giden İzmit Belediye Lideri Fatma Kaplan Hürriyet, anaokulu ve ilkokul öğrencilerine beslenme çantalarını teslim etti.

AİLE BÜTÇESİNE KATKI SUNABİLMEK İÇİN

Başkan Hürriyet, Lider Yardımcısı Sibel Solakoğlu, Toplumsal Dayanak Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci ve Topçular Mahalle Muhtarı Nazhanım Muharrir ile birlikte öğrencilere, İzmit Belediyesi Aşevi’nde hazırlanan beslenme çantalarını verdi.

Okul ziyareti sonrası proje ile ilgili bilgi veren Lider Hürriyet, “Aile bütçesine bir nebze de olsun katkı sunabilmek ve çocuklarımızın sağlıklı beslenebilmesi ismine bu uygulamayı başlattık” dedi.

“ÇOCUKLARA TAKVİYE OLABİLMEK ADINA”

“Faydalı bir projenin birinci adımını atmak üzere bir pilot uygulama başlattık. Bilhassa birden fazla okuyan çocuğu olan aileler için çocuklarının günlük beslenme masrafı ne yazık ki önemli manada zorluk oluşturuyor. Bu da natürel ki aile bütçesini önemli olarak yoruyor. Biz de aile bütçesine bir nebze de olsun katkı sunabilmek, çocuklarımın zihinsel ve bedensel gelişimlerine takviye olabilmek için beslenme saati uygulamasını başlattık.

“BU BİR BAŞLANGIÇ”

Bu sene hayata geçirdiğimiz Aşevi’nde besin mühendislerimiz, uzman aşçılarımız ve çalışan arkadaşlarımızın titizlikle hazırladıkları kek, börek ve pizza üzere eserlerden oluşan bir beslenme çantası oluşturduk. Yanına da meyve ya da meyve suyu üzere takviye eserler koyduk. Okul müdürümüz ve öğretmenlerimizin dayanağıyla anaokulu ve ilkokulu öğrencilerimize dağıtımını gerçekleştirdik. Bu bir başlangıç projesi. Bir birinci adım.

“KURUMLARLA İŞ BİRLİĞİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Bu projemizin sürdürülebilir ve daha kapsamlı olabilmesi, başka okullara da yaygınlaştırılabilmesi için İzmit Kaymakamlığımızdan ve İzmit İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüzden randevular aldık. En kısa müddette proje belgelerimizle makamlarını ziyaret ederek projemizi paylaşacağız. Yereldeki toplumsal adaleti güçlendirmek için projemizi başka kamu kurumlarıyla eş güdümlü ve dayanışma içerisinde olarak gerçekleştirmek istiyoruz.

“UMUYORUZ Kİ OLUMLU SONUÇLAR ALIRIZ”

Umuyoruz ki bu ziyaretler sonrasında İzmit’teki öğrencilerimizin refah ve memnunluğunu destekleyici olumlu sonuçlar alırız. Çocuklarımızın gelişimine katkı sunacak beslenme saati uygulamasını inşallah yaygınlaştırırız. Bugün sağlıklı orta öğün dağıttığımız okulumuzda öğrencilerimizin yüzlerinde oluşan tebessüm bizleri çok memnun etti.

“ÇOCUKLARIMIZ AÇ KALMASIN DİYE”

Çocuklarımız aç kalmasın, sağlıklı beslenebilsin, derslerine zihin açıklığıyla çalışabilsin diye günde bir öğün de olsa beslenmelerine takviye olalım istiyoruz. Bu maksatla İzmitli çocuklar sağlıklı büyüsün, sıra arkadaşının yediğine imrenir gözle bakmasın diyerek projemizi bugün pilot uygulama olarak Topçular Mahallesi’ndeki okulda başlattık.

“ÇOCUKLARIMIZA AFİYET OLSUN”

Hayırlı olmasını diliyorum. Yaygınlaştırmayı umuyorum. İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüz ve Kaymakamlığımızla iş birliği içerisinde projenin yaygınlaştırılması için de elimizden geleni yapacağımızı beyan ediyoruz. Bütün çocuklarımıza afiyet olsun.”

Kaynak: ANKA / Lokal
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

twenty − eighteen =