REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

İspanya Kadın Milli Futbol Takımı’nda polemik devam ediyor

İspanya Bayan Ulusal Futbol Grubu’nda kimi futbolcular ile teknik heyet ve federasyon ortasında başlayan polemik devam ediyor. İspanya Futbol …

İspanya Kadın Milli Futbol Takımı’nda polemik devam ediyor

İspanya Bayan Ulusal Futbol Grubu’nda kimi futbolcular ile teknik heyet ve federasyon ortasında başlayan polemik devam ediyor.

İspanya Futbol Federasyonunun (RFEF), 15 bayan ulusal futbolcunun farklı ayrı kendilerine yolladığı elektronik postayı basınla paylaşıp, açıklama yapmasına reaksiyon gösteren futbolcular bu defa ortak açıklama yaptı.

Futbolcular, RFEF’in tezlerinin yanlışsız olmadığını, teknik yönetici Jorge Vilda’nın gönderilmesini istemediklerini, Ulusal Kadrosu bırakma tehdidinde bulunmadıklarını savundu.

RFEF’in “özel hayatın gizliliği” prensibini çiğneyen açıklamalar yaptığını ileri süren futbolcular, kadronun verimliliğini artırmaya yönelik talepleri olduğunu tez etti.

Ortak açıklamada, “RFEF’e gönderdiğimiz yazımızda duygusal ve ferdî durumumuzu, performansımızı açıklayıp, Ulusal Ekibin aldığı sonuçları etkileyen ve istenmeyen yaralanmalara yol açabilecek durumlar çözülene kadar takıma çağırılmamayı talep ediyoruz.” tabiri kullanıldı.

RFEF, 15 bayan ulusal futbolcunun kendilerine gönderdiği elektronik postayla ilgili yaptığı açıklamada, teknik yöneticinin devamlılığına futbolcuların karar vermeyeceğini vurgulayarak, 2024’e kadar mukavelesi bulunan teknik yönetici Vilda’ya dayanak vermişti.

İspanya‘da mevzuat gereği Milli Takım‘a çağırılan bir futbolcunun kampa katılmaması halinde 2 ila 5 yıl alanlardan men cezası alabileceğini hatırlatan RFEF, bu yola başvurmayacağını, futbolculara baskı uygulamayacağını, yalnızca İspanya Ulusal Grup formasını giymek istemeyenleri takıma çağırmayacağını, gerekirse genç ve deneyimsiz futbolcularla yoluna devam edeceğini duyurmuştu.

İspanyol basını da bayan ulusal futbolcuların protestosunu “İsyan”, “Kabul edilemez şantaj” başlıklarıyla vererek, bu türlü bir şeyin asla kabul edilemeyeceğini, Ulusal Kadro’nun her şeyin üzerinde olacağını belirterek, bu futbolcuları kınamıştı.

Kaynak: AA / Şenhan Bolelli – Spor
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

4 × four =