REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

İngiltere’de tüketici borçlanmaları son beş yılın en yüksek seviyesinde

İngiltere Merkez Bankası (BoE), ülkenin, tüketici kredilerine ilişkin Şubat ayı verilerini açıkladı. Buna göre, İngiltere’de, bu yılın Şubat …

İngiltere’de tüketici borçlanmaları son beş yılın en yüksek seviyesinde

İngiltere Merkez Bankası (BoE), ülkenin, tüketici kredilerine ilişkin Şubat ayı verilerini açıkladı.

Buna göre, İngiltere’de, bu yılın Şubat ayında tüketicilerin kullandığı toplam krediler bir önceki aya göre yüzde 4,4 artarak 1,9 milyar sterlin seviyesine yükseldi. Böylece bireysel tüketici borçlanmalarında son beş yılın en yüksek seviyesine ulaşıldı.

BoE açıklamasında, Şubat ayındaki tüketici borçlanmalarının 1,5 milyar sterlinlik kısmının kredi kartları yoluyla, 400 milyon sterlinlik kısmının ise tüketici kredileri yoluyla yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, ülkede Şubat ayında onaylanan konut kredisi sayısının ise Ocak ayındaki 73 bin 800 seviyesinden 71 bine gerilediği kaydedildi.

İngiltere’de Şubat ayında enflasyon, enerji ve gıda fiyatlarındaki artışın etkisiyle yıllık bazda yüzde 6,2 ile son 30 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ülkede enflasyon Ocak ayında ise yüzde 5,5 artış kaydetmişti.

İngiliz Maliye Bakanı Rishi Sunak, geçen hafta parlamentoda açıkladığı “Bahar Bütçe Planlaması” kapsamında dolaylı vergi indirimlerinin uygulanmasını taahhüt etmişti.

İngiltere’de Şubat ayında doğalgaz fiyatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 30, elektrik fiyatı ise yaklaşık yüzde 20 artış kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

one × four =