REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

HDP’li Gergerlioğlu, yurtlarda kalan öğrencilerin beslenme sorunu yaşadığını savundu

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yurtlarda kalan üniversite öğrencilerinin beslenme sorunu yaşadıklarını ileri sürdü. Haksızlığa …

HDP’li Gergerlioğlu, yurtlarda kalan öğrencilerin beslenme sorunu yaşadığını savundu

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, yurtlarda kalan üniversite öğrencilerinin beslenme sorunu yaşadıklarını ileri sürdü.

Haksızlığa maruz kalan herkesin kendilerine başvurduğunu, bu nedenle yurdun dört bir tarafından hak ihlaline uğrayan vatandaşlardan mektup ve şikayet dilekçeleri aldıklarını belirten Gergerlioğlu, farklı hususlarda vatandaşların kendisine yaptığı şikayetleri aktardı.

Üniversite öğrencilerinin kimi mevzularda sıkıntılar yaşadığını tabir eden Gergerlioğlu, “Yurtlarda kalan üniversite öğrencileri güç durumda eğitimini sürdürüyor. Öğrenciler beslenme sorunu yaşıyor. Bu hususta çok şikayet alıyoruz. KYK yurtlarında tek tip yemek uygulamasına geçildi. Öğrencilerimiz aç biçimde sınıfa girdikleri için derslerden randıman alamıyor. Yetkililerin bir tahlil bulması gerekir. Son yapılan düzenleme öğrencilerin aleyhine oldu.” dedi.

Gergerlioğlu, cezaevlerinde insan hakları ihlallerinin devam ettiğini, intihar hadiselerinin yaşandığını tez etti.

Kaynak: AA / Adem Balta – Siyaset
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

fourteen − 12 =