REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Hazar Uyanış Gençlik Kampı’ndan 1200 çocuk yararlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, tatil yapma imkanı bulunmayan dezavantajlı çocuklara yönelik düzenlediği ve 10 hafta süren “Hazar Uyanış …

Hazar Uyanış Gençlik Kampı’ndan 1200 çocuk yararlandı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, tatil yapma imkanı bulunmayan dezavantajlı çocuklara yönelik düzenlediği ve 10 hafta süren “Hazar Uyanış Gençlik Kampı”ndan 1200 kişi yararlandı.

Belediyeden yapılan açıklamaya nazaran, dezavantajlı çocukların tatil yapma imkanı bulduğu kampın 2022 yılı dönemi sona erdi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığının, Elazığ’ın Maden ilçesi Gezin Mahallesi’nde yer alan Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Tesisleri’nde gerçekleştirdiği kampa bu dönem 1200 kişi katıldı.

Sur, Şehit Ali Gaffar Okkan, Dicle, Hani Hatuniye, Silvan El-Cezeri, ve Bismil Ahmedi Hani akademi liseleri ile Merkez, Selahaddin Eyyubi, Bismil Prof. Dr. Aziz Sancar ve Hani Gürbüz bilgievlerindeki faaliyetlere katılan çocuklardan her hafta 120 kişi kampa katıldı.

Çocuklar hem eğlendi hem öğrendi

Alanında uzman eğitmenler, kampta çocuklara ulusal ve manevi bedeller seminerleri ile fotoğraf, el hünerleri, halk oyunları, müzik, okuma, sinema, yaratıcı drama, robotik ve ritim atölyelerinde eğitimler verdi.

Katılımcıların fizikî gelişimlerine katkı sunmak emeliyle her gün makul saatlerde yüzme, futbol, basketbol, satranç ve voleybol aktiflikleri düzenlendi.

Kampta yüzme bilmeyen çocuklara, yarı olimpik yüzme havuzunda cankurtaran nezaretinde yüzme öğretildi.

Yangın tatbikatı yapıldı

İtfaiye Daire Başkanlığınca, çocuklara yangın çeşitleri, yangın güvenliği ve söndürme prensipleriyle ilgili bilgiler verildi, tatbikatlar yapıldı.

Her bir kümenin beş gün kaldığı kampın son gününde iştirakçilere yönelik veda gecesi düzenlendi.

Veda gecesinde çocuklar, yakılan kamp ateşi etrafında müzikler eşliğinde oyunlar oynadı, tatil müddetince yaşadıkları tecrübeleri lisana getirme fırsatı buldu.

Kaynak: AA / Osman Alım – Şimdiki
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

three − 2 =