Kocaeli Şehir Portalı

  • 12.0702
  • 13.5876
  • 16.0416
'Sokak köpekleri uyuşturucu iğneyle telef edildi' iddiası
'Sokak köpekleri uyuşturucu iğneyle telef edildi' iddiası

'Sokak köpekleri uyuşturucu iğneyle telef edildi' iddiası

'Sokak köpekleri uyuşturucu iğneyle telef edildi' tezi

İZMİT'te, sitenin içindeki yeşil alanda uyuşturucu iğne vurularak, telef edildiği öne sürülen 3 köpek ölüsünü görenler, durumu yetkililere bildirdi. Köpek ölüleri, incelenmek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü gruplarınca barınağa götürüldü. 

Yahyakaptan Mahallesi'ndeki sitenin içinde bulunan yeşil alanda, 3 sokak köpeği ölüsü görenler, yetkililere haber verdi. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Etraf Tabiat ve Hayvan Muhafaza Şube Müdürlüğü grupları, olay yerine gelerek, çalışma başlattı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü grupları ise köpek ölülerini incelenmek üzere barınağa götürdü.

Köpeklerin öldürüldüğünü duyan mahalleli de olay yerine gelerek, gözyaşı döktü. Uzun müddettir mahalle halkının sokak köpekleri konusunda şikayetçi olduğunu söyleyen Tuba Çolpan, "Sabah işe giderken mahalleden tanıdıklarım bana meyyit köpeklerin fotoğraflarını attı. Yürüyüş yaparken köpekleri meyyit halde bulmuşlar. Çabucak toplandık, ne olabilir, diye konuştuk. Köpeklere baktığımızda uyuşturucu iğne vurulduğunu gördük. Arkadaşlarımızdan biri de gece silah seslerini duymuş, havalı tüfekle gezen 3 kişiyi görmüşler dün gece ancak ne olduğunu tam olarak anlayamamışlar" diye konuştu. 'GEREKİRSE GECE NÖBET FİYAT YENİDEN DE KİMİN YAPTIĞINI BULURUZ'Yaşanan olaydan ötürü çok üzgün olduklarını belirten Çolpan, "Akşam 9'dan sonra sokağa çıkma kısıtlaması var, olağan bir vatandaşın işi olamaz bu. Bu fakat resmi kurumlardan bir halde cüret ya da müsaadelerle dışarı çıkıp buradaki kalabalık köpek popülasyonun azaltmak için yapılmış bir aksiyon bu. Uzun vakittir çok şikayet geliyor, çok fazla köpek popülasyonu olduğu için. Bunlara bir şey yapılmalı, diye bir tahlil aranıyordu, demek ki bulunan tahlil buymuş. Kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum ancak ben bu işin olağan bir kişi tarafından yapıldığını düşünmüyorum. Bu işin ardını bırakmayacağız, kimin yaptığı muhakkak olacak. Bu hayvanlar sahipsiz değil, gerekirse gece biz buradaki hayvanseverler olarak vardiyalı olarak nöbet tutarız bu hayvanların başına" dedi. 'KAYIP KÖPEKLERİMİZ DE VAR'Köpeklerin öldürüldüğü yere gelerek, inceleme yapan Kocaeli Tabiat ve Hayvan Dostları Derneği Başkanı Gonca Çelik Ketenağ da gözyaşı döktü. Olayın sorumlularının bulunmasını isteyen Ketenağ, "3 tane temiz köpeğimiz öldü, kayıp köpeklerimiz de var. Arkadaşlarımız şu anda etrafta araştırma yapıyor. 'Hayvanlardan çok fazla şikayet var, bu şikayetleri bastırmazsak bizi işten atarlar' diye bir dehşet var belediye çalışanlarında. Bu katliamın sebebi bence bu dehşet. Bu dehşet birçok günahsız hayvanın ölmesine neden oldu, ben söyleyecek kelam bulamıyorum. Ben ilahi adaletin gerçekleşmesini istiyorum. Nasıl bu köpeklerin canını aldılarsa o biçimde can versinler. Söylemek bile istemiyorum ancak maalesef bizi bu noktaya getirdiler" diye konuştu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Alişan KOYUNCU