Kocaeli Şehir Portalı

  • 12.0702
  • 13.5876
  • 16.0416
Eczane çalışanı, yaşlı adamı zorla dışarı çıkartıp kaldırıma fırlattı! O anlar kamerada
Eczane çalışanı, yaşlı adamı zorla dışarı çıkartıp kaldırıma fırlattı! O anlar kamerada

Eczane çalışanı, yaşlı adamı zorla dışarı çıkartıp kaldırıma fırlattı! O anlar kamerada

Eczane çalışanı, yaşlı adamı zorla dışarı çıkartıp kaldırıma fırlattı! O anlar kamerada

Kocaeli'nin Derince ilçesi Çenedağ Mahallesi Korkmaz Sokak'ta meydana gelen olayda Çenedağ Mahallesi'nde yaşayan 73 yaşındaki parkinson hastası Sedat Keskin, öksürük şikayeti ile gittiği hastanede kendisine alınması istenilen ilaçları almak için meskeninin yakınında bulunan eczaneye gitti.

Eczanede vazifeli çalışan verilen kağıtla ilaçları alamayacağını söyledi. Daha sonra konutuna giden Keskin 7 Aralık Pazartesi günü farklı bir eczaneye giderek ilaçları satın aldı. Daha sonra kendisine ilaçları vermeyen eczaneye giden Keskin, farklı bir eczanenin kendisine ilaç verdiğini belirterek çalışanlara neden kendisine ilaç vermediklerini sordu. Eczane çalışanlarından Velit Kaya isimli çalışan ile Keskin ortasında tartışma çıktı. Çıkan tartışma sırasında Velit Kaya, Keskin'i kolundan tutarak dışarı fırlattı. Kaya daha yere düşen yaşlı adamı ellerinden tutup kaldırıma yanlışsız fırlattı. Olayın akabinde kötülük geçiren Keskin, olay yerine gelen sağlık grupları tarafından hastaneye kaldırıldı. Keskin daha sonra polis merkezine giderek Velit Kaya isimli çalışandan şikayetçi oldu.

"'SANA HESAP MI VERECEĞİZ' DİYEREK BANA BİRDEN SALDIRDI"

Olay anını anlatan Sedat Keskin, "Geçtiğimiz Cumartesi sabah çok öksürüğüm vardı. Hastaneye gittim. Hastanede sinemamı çektiler. Hekim sinemamın pak olduğunu, Covid testi olabileceğimi söyledi. Ben de test oldum. Meskene geldim, telefonuma ileti geldi. Negatif sonuç gelene kadar meskenden çıkmamam gerektiği yazıyordu. Benim o 3 ilacı da akşam içmem gerekiyormuş. Oğlumu telefonla aradım, oğlum şu reçetedeki ilacımı al gel dedim. Derince'de o akşam olayın yaşandığı eczane nöbetçiydi. Eczaneye oğlum gitti, 'İlacı veremeyiz. Bu kağıt kesimi, sizde reçete olması gerekiyor' demişler. Oğlum meskene geldi. Sonra benim sonucum negatif çıkınca oğlumu meskenine yolladım. Oğlum çıktıktan sonra kendim eczaneye gittim. Dedim ki oğlum bunu bana neden vermedin, ben parkinson hastasıyım, prostat kanseriyim, bana parasıyla ver dedim. 'Amca veremeyiz' dedi. Pazartesi işe giderken farklı bir eczaneye gittim. Orada bana ilaçları verdi. Dedim kızım bir yanlışlık mı var kızım. 'Yok amca Sağlık Bakanlığının verdiği rapor var' dedi. İlaçları alınca tekrar o eczaneye gitmem icap etti. Gidince siz bana bunu neden vermediniz yavrum, öteki eczane verdi dedim. 'Sana hesap mı vereceğiz' diyerek bana birden saldırdı" dedi.

"ÜZERİMDEKİ PALTOMLA KALDIRIP KARŞIDAKİ KALDIRIMA ATTI"

Şahıs hakkında şikayetçi olduğunu belirten Keskin, "Yanında da bir bayan ve çocuk vardı. Dedim oğlum ne yapıyorsun ben burada doğup büyüdüm. Sen utanmıyor musun, yaşlı beşere elin kalkıyor. Beni fırlattı, bir daha tutunca kapıya fırlattı. Kapıda fikir üzerime çıktı, üzerimdeki paltomla kaldırıp karşıdaki kaldırıma attı. Kötüleştim lakin kendimdeydim. Oradan geçenlere, 'Bırakın bu palavra söylüyor, numara yapıyor' diyor. Sonra sağlık grubu geldi. Onlara da 'Bu hasta korona virüslü, sakın bana yaklaşmayın' dedi. Sonra sağlık takımları üzerilerine tulumlarını giydiler. Ben de o denli bir şey yok dedim. Kimliğimi alıp denetim edince pozitif olmadığımı gördüler. Sona hastaneye gittik. Oradan karakola gidip söz verdim. Kendisinden şikayetçiyim" diye konuştu.

"BENİM MEŞREBİMDE ASLA KÜFÜR ETMEK YOKTUR"

Velit Kaya'nın olay sırasında kendisine küfür edildiği tezlerinin temelsiz olduğunu belirten Keskin, "Kendisi dün verdiği röportajda, 'Bana küfür etti' demiş. Benim ağzımda Derince'de 73 yıldır bir küfür çıktığını duyan varsa küfür ettiğimi kabul ediyorum. Benim meşrebimde asla küfür etmek yoktur. Palavra söylüyor" halinde konuştu.

ECZANEDEKİ ÇALIŞANLAR KONUŞMAK İSTEMEDİ

Olayın yaşandığı eczanede çalışan çalışanlar ise İHA muhabirinin bahis ile ilgili sorularını yanıtlamak istemediklerini, kendilerinin de mevzuyu yargıya taşıdıklarını söylerken, olay anı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Manzaralarda Sedat Keskin ile eczanedeki çalışanın tartıştığı görülüyor. Daha sonra eczanenin kapısını açan çalışan Keskin'i itekleyerek kapıdan dışarı çıkartıyor. Yere düşen Keskin'i kaldıran şahıs, kaldırımın üzerine fırlatıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı