Kocaeli Şehir Portalı

  • 13.4960
  • 15.4691
  • 18.4971
Son dakika... Bursa Büyükşehir Belediyesi "immün plazma bağış seferberliği" başlattı
Son dakika... Bursa Büyükşehir Belediyesi

Son dakika... Bursa Büyükşehir Belediyesi "immün plazma bağış seferberliği" başlattı

Son dakika... Bursa Büyükşehir Belediyesi "immün plazma bağış seferberliği" başlattı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hastanelerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi görenlerin hayata tutunmaları için immün plazma bağış seferberliği başlattı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya nazaran, "Haydi Bursa, sen de plazma bağışla, herkes hayata tutunsun" sloganıyla planlanan kampanya kapsamında, koronavirüsü atlatmış ve hastalığın üzerinden 28 gün geçmiş şahıslar, kan bağışında bulunarak, hastanede tedavi görenler için umut olacak.

Kampanyaya katılanlar ambulanslarla meskenlerinden alınacak ve Kızılay Kan Merkezinde bağış yaptıktan sonra ambulanslarla konutlarına bırakılacak.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'da yaşayan herkesi kampanyaya katılmaya davet etti.

Dünyanın şiddetli bir süreçten geçtiğini, maske, ara ve hijyen kurallarına uyarak, özlenen günlere tekrar dönüleceğine inandığını belirten Aktaş, şunları kaydetti:

"Kovid-19 ile gayret eden hastalara dayanak olmak için yeni bir süreci devreye aldık. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, plazma bağış seferberliği başlatıyoruz. Hastalığı geçirmiş, şifa bulmuş ve üzerinden 28 gün geçenleri hastanelerde şifa bekleyenler için plazma vermeye davet ediyoruz. 4441600 numaralı davet merkezini arayarak plazma bağış başvurusu yapan hemşehrilerimizi, fiyatsız olarak ambulanslarımızla meskenlerinden alıp Kızılay Kan Merkezi'ne götürecek ve plazma bağışı gerçekleştikten sonra meskenlerine geri getireceğiz."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Büşra Işık Yılmaz