Kocaeli Şehir Portalı

  • 12.0702
  • 13.5876
  • 16.0416
Soma'da sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısı uygulanmaya devam ediyor
Soma'da sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısı uygulanmaya devam ediyor

Soma'da sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısı uygulanmaya devam ediyor

Soma'da sağlık çalışanlarına CoronaVac aşısı uygulanmaya devam ediyor

Soma Devlet Hastanesi Başhekimi Ali Osman Çağlayan, hastanelerinde şu ana kadar 360 sağlık işçisine Kovid-19 aşısı yapıldığını, hafif baş ağrısı, enjeksiyon yerinde ağrı ve kızarıklık dışında hiçbir çalışanda yan tesir görülmediğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığınca belirlenen "Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi"ne nazaran dün sağlık çalışanlarına yapılmaya başlanan aşılanma süreci Soma Devlet Hastanesinde de sürüyor.

Hastane Başhekimi Çağlayan, AA muhabirine 740 çalışanı bulunan hastanede bugün öğlen saatleri prestiji ile 360 sağlık çalışanının aşılandığını bildirdi.

Hastanede 4-5 gün içinde birinci doz aşılamaların tamamlanacağını belirten Çağlayan, "Aşılanan çalışma arkadaşlarımız daima nezaret altında, uzman doktorlarca takipleri de yapılıyor. Şu ana kadar hafif baş ağrısı, enjeksiyon yerinde ağrı ve kızarıklık dışında hiçbir çalışanımızda yan tesir görülmedi." dedi.

Kovid-19 hastalığının görülmeye başladığı 2020 yılı Mart ayından bu yana hastanelerinde 139 sağlık çalışanının hastalığa yakalandığını belirten Çağlayan, şöyle konuştu:

"Aralarında hastalığı ağır atlatanlar da oldu. İlçemizde vefat eden sağlık çalışanımızın olmaması bizim için en büyük teselli oldu. Kovid-19 hastalığı nedeniyle vefat eden çok bedelli hocalarımız ve sağlık ordusunun tüm fertlerine Allah'tan rahmet diliyorum. Aşılama sonrası sağlık çalışanlarımızın daha inançlı ve huzurlu çalışacaklarını ancak maske, aralık ve paklık dahil tüm önlemlere uymaya devam edeceklerini düşünüyorum. Salgın hastalıkları yenmenin tek dermanı aşılamadır. Bu nedenle aşılama konusuna büyük kıymet veriyoruz ve inşallah bu hastalığı ülke olarak aşılama sayesinde yakın vakitte yeneceğiz. Soma'mıza ve ülkemize iyi olmasını diliyorum."

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mustafa Murat Kaygusuzer