Kocaeli Şehir Portalı

  • 9.4746
  • 10.9903
  • 12.9932
Roman derneklerinden Erman Toroğlu hakkında suç duyurusu
Roman derneklerinden Erman Toroğlu hakkında suç duyurusu

Roman derneklerinden Erman Toroğlu hakkında suç duyurusu

Roman derneklerinden Erman Toroğlu hakkında hata duyurusu

Kocaeli'deki roman dernekleri, futbol yorumcusu ve eski hakem Erman Toroğlu'nun bir televizyon programında Roman vatandaşları ilgilendiren kelamları nedeniyle hata duyurusunda bulundu.

Kentteki Roman sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ortak cürüm duyurusu dilekçesini Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına verdi.

Romanlar Konfederasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar, dernekler ismine yaptığı basın açıklamasında, evvelki gün bir futbol programında spiker tarafından uyarılmasına karşın Erman Toroğlu'nun kullandığı sözlerin Türkiye'de yaşayan Roman vatandaşları rencide ettiğini söyledi.

Kimsenin kimseye üstünlüğü olmadığını vurgulayan Çokyaşar, "Milli birlik ve uğraşların içerisinde Türkiye Cumhuriyeti'ndeki bütün Roman vatandaşları, devletine ve milletine bağlı olarak yaşamıştır. Hiç kimse bizi ayrıştıramayacaktır. Bu ülkede yaşayan öteki beşerler üzere hepimiz bir ve beraberiz. Artık bunları görmek ve yaşamak istemiyoruz." dedi.

Çokyaşar, çok üzüldüklerini, gereğinin yapılmasını istediklerini belirterek, bundan sonra Erman Toroğlu'nu spor yorumcusu olarak görmeyeceklerini ve izlemeyeceklerini kaydetti.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Şahin Oktay