Kocaeli Şehir Portalı

  • 12.0702
  • 13.5876
  • 16.0416
Son dakika haberi | Baskın yiyen gençlerden "şalterli" kaçış
Son dakika haberi | Baskın yiyen gençlerden

Son dakika haberi | Baskın yiyen gençlerden "şalterli" kaçış

Son dakika haberi | Baskın yiyen gençlerden "şalterli" kaçış

Esenyurt'ta korona virüs önlemleri kapsamında kapalı olması gereken bilardo salonuna baskın düzenleyen polis takımları, "şalterli kaçış" ile şok oldu. Takımları karşılarında gören gençler evvel ellerindeki ıstakaları bıraktı daha sonra elektrik şalterini indirip kaçmaya çalıştı. Yaşanan anlar saniye saniye kaydedildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle getirilen yasaklar ve yapılan onca ihtarlara karşın ısrarla yasakları uygulamak istemeyen vatandaşlar pes dedirtiyor. Esenyurt Yeşilkent mahallesinde daha evvel tekraren mühürlenen ve koronavirüs önlemleri kapsamında kapalı olması gereken bilardo salonuna polis takımları tekrar baskın düzenledi. İş yerinin açık olduğu ihbarını alan polis grupları ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Grupları gördüklerine inanamadı. Yasak olmasına karşın bilardo oynayıp, nargile içen gençler polis gruplarını görünce elektrik şalterini indirerek, karanlıktan faydalanıp kaçmak istedi. Polis takımları ve gençler ortasında kısa periyodik kovalamaca yaşandı. Yakalanan gençlere sokağa çıkma kısıtlamasına muhalefet ve Genel Hıfzıssıhha Kanununa muhalefet hatalarından para cezası yazıldı.

"IŞIKLARI BİZ KAPATMADIK ŞALTER ATTI"

Polis gruplarının girmesiyle ışıkların kapandığı iş yeri sahibinin savunması ise pes dedirtti. "Biz ışıkları kapatmadık, şalter attı. No gerilim, herkes sakin olsun" diyerek polis gruplarına kendini savundu. Daha evvel tekraren mühürlenen ve ısrarla yasağı delen iş yeri ve işletme sahibine, 1593 sayılı kanunun 282 maddesince ceza kesildi. Belediye takımları yeri tekrar mühürleyerek kapattı. Yaşanan anlar ise cep telefonu kamerasına bu türlü yansıdı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı