Kocaeli Şehir Portalı

  • 13.4960
  • 15.4691
  • 18.4971
Başkan Büyükakın, Kartepe kent meydanı çalışmalarını inceledi
Başkan Büyükakın, Kartepe kent meydanı çalışmalarını inceledi

Başkan Büyükakın, Kartepe kent meydanı çalışmalarını inceledi

Başkan Büyükakın, Kartepe kent meydanı çalışmalarını inceledi

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kartepe'de imali devam eden Kent Meydanındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Kartepe'de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan kent meydanı projesinde çalışmalar devam ediyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da Genel Sekreter Balamir Gündoğdu ve Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman ile birlikte devam eden çalışmaları yerinde denetledi. Çalışmaları pahalandıran Başkan Büyükakın, "Kartepe ilçemize kazandıracağımız, içerisinde caminin, kafeteryanın, sanat galerisinin bulunduğu meydanımız, okullarımızın aktifliklerine, merasimlere, sivil toplum kuruluşlarımızın aktifliklerine konut sahipliği yapacak. Toplamda 32 dönümlük Kartepe Meydanı'nı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız" dedi.

Kartepe'nin değerli bir gereksinimine karşılık verildiğini lisana getiren Başkan Büyükakın, "Gerek kaymakamımız gerekse belediye başkanımız ve Kartepeli hemşerilerimiz meydan muhtaçlığını bize iletmişlerdi. Geçmişte burada kaymakamlık ve belediye hizmet binaları inşa edildi. Sonra bu alanda da Büyükşehir Belediyesi olarak toplamda 32 dönüme yayılan bir kent meydanı oluşturduk. Burası 25 dönümlük sert tabandan oluşan çok büyük bir meydan. Onun haricinde 250 metrekare büyüklüğünde sanat galerisi ve bir servis alanı, 100 metrekare alana hitap edecek kafeterya şekli bir yerimiz de olacak" diye konuştu.

Meydandaki çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükakın, "Bizim meydanlarımız birebir vakitte camilerimizle anılır. Meydanda bir cami inşaatı devam etmekte ve meydan büyüklüğüne bakıldığında caminin ebatının da meydanla çok uyumlu olduğunu görüyoruz. Tamamlandığında bölgenin adeta bir Selatin Mescidi olacak. Şimdiye kadar gerek Büyükşehir Belediyemizin, gerek İlçe Belediyemizin, gerekse yardımseverlerimizin katkısıyla yürümüştü. İnşallah en kısa vakitte Büyükşehir Belediyesi olarak caminin inşaatını katkı sunarak tamamlanmasını sağlayacağız. Vatandaşımızın hizmetine her şeyiyle dört dörtlük bir meydan sunacağız. Kartepe Kent Meydanında 5 bin metrekare civarında faal yeşil alanımız olacak. Meydana kısa müddette büyüyecek çok hoş ağaçlar dikildi. Bunun yanında çınarlar, zeytin ağaçları var. Bu ağaçlar büyüdüğünde meydan birebir vakitte yeşil bir alan olacak" formunda konuştu.

İmali devam eden Kent Meydanı projesinin kent için değerini vurgulayan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, "Şuan Kartepe'nin kalbindeyiz. Kartepe'nin kalbinin daha uygun atması için dayanaklarını esirgemeyen, ilçe belediye binamızın yapılmasından tutun da 32 bin metrekarelik kent meydanımızın yapılmasında başkanımızın imzası var. Kartepemiz'in merkezine yakışan, ilçemizi geleceğe taşıyacak çok hoş yapıtlara imza atan değerli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın'a şahsım ve Kartepeli hemşerilerimiz ismine teşekkür ediyorum" sözlerini kullandı. - KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı