REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Galatasaray’da seçim süreci nasıl devam edecek? Tüzük ne diyor?

Galatasaray ‘da 12.5 saat süren Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısında 55 konuşmacı kürsüye çıktı. Sabah 10.00’da başlayan konuşmalar 23.30’da …

Galatasaray’da seçim süreci nasıl devam edecek? Tüzük ne diyor?

Galatasaray ‘da 12.5 saat süren Yıllık Olağan Genel Kurul Toplantısında 55 konuşmacı kürsüye çıktı. Sabah 10.00’da başlayan konuşmalar 23.30’da sona erdi. Hayri Kozak’ın oylamayı başka tarihe erteleme talebi ise kabul edilmedi. Oylamaya geçen Sarı-Kırmızılı üyeler Mustafa Cengiz dönemi ile Burak Elmas dönemini oylamaya sundu. Cengiz dönemi ibra edilirken mevcut yönetim ibra edilmedi.

Süreç nasıl işleyecek?

İbra edilmeyenler aleyhine şirket tarafından dava açılma olanağı doğar. Genel kurul, ibra etmemekle birlikte dava açılmasına gerek görmeyebilir. Genel kurul dava açma kararı verirse bir ay içinde dava açmaya zorunludur. İbra edilmeme halinde yönetim kurulu üyeleri kararın iptali için dava açabilir. 30 gün içerisinde yönetimi olağanüstü toplayarak bir seçim kararı alması gerekecek. Alınan kararın ardından yapılacak seçimde, Galatasaray tüzüğünün 59. maddesi ibra edilmeyen başkan ve yöneticilerin seçime girmesini engelliyor. Maddeye göre aklanmayan kulüp başkanı, yönetim ile denetim kurulu üyeleri bir seçim dönemi geçmeden yeniden aday olamıyor ve seçilemiyor. Geçmiş dönemlerde Adnan Polat ile Mustafa Cengiz gibi Burak Elmas da kararı mahkemeye taşıyabilir.

Burak Elmas’tan seçime yeşil ışık

Daha sonra kürsüyü çıkan Elmas, “Genel kurulumuzun almış olduğu karar tüm camiamıza hayırlı olsun. Bizler bugüne kadar elimizden geldiğince tüm emeğimizi vererek hizmet etmeye çalıştık. Hakkınızı helal edin. Bizler acilen önümüzdeki hafta tüzüğümüzün gereği 87.22. maddenin gereğini yerine getirerek, vermiş olduğunuz kararı uygulamaya sokacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

17 − seven =