REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

FIA Formula E Resmi Güvenlik Aracı MINI E-Pacesetter Türkiye’de!

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu Küçük’ün FIA Formula E Dünya Şampiyonası yarış serisinin resmi güvenlik aracı KÜÇÜK E-Pacesetter …

FIA Formula E Resmi Güvenlik Aracı MINI E-Pacesetter Türkiye’de!

Borusan Otomotiv‘in Türkiye distribütörü olduğu Küçük’ün FIA Formula E Dünya Şampiyonası yarış serisinin resmi güvenlik aracı KÜÇÜK E-Pacesetter V-Weekend etkinliğinde birinci sefer Türkiye’deki KÜÇÜK tutkunlarıyla buluşuyor.

Katılımın fiyatsız olduğu tertipte Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) pilotlarının eşliğinde heyecan dolu pist tecrübelerinin yanı sıra eğlenceli birçok farklı aktiflik de KÜÇÜK tutkunlarını bekliyor.

MINI kullanıcılarının sahip olduğu birçok özel KÜÇÜK modelinin de sergileneceği V-Weekend’de markanın performans modeli John Cooper Works’den izler taşıyan büsbütün elektrikli KÜÇÜK E-Pacesetter ziyaretçiler tarafından yakından incelenebilecek. Aktiflik boyunca Borusan Otomotiv Motorsport (BOM) grubu pilotları KÜÇÜK tutkunlarını pistte taksi sürüşüne çıkarırken KÜÇÜK Electric modelleriyle de slalom parkuru tecrübesi yaşatılacak.

FIA Formula E Resmi Güvenlik Aracı KÜÇÜK E-Pacesetter

MINI’nin elektrikli geleceğini John Cooper Works’ün performansı ile birleştiren KÜÇÜK E-Pacesetter, KÜÇÜK Design, BMW Motorsport, FIA ve Formula E’nin iş birliğiyle tasarlandı. John Cooper Works’ün performans karakterini elektrikli mobilite ile bir ortaya getiren KÜÇÜK E-Pacesetter, JCW modelinin elektrifikasyona olan ahenginin da en somut temsilcisi pozisyonunda.

Şimdiye kadar üretilen en dinamik KÜÇÜK modeli unvanını taşıyan KÜÇÜK E-Pacesetter pist kullanımı için özel olarak tasarlandı. Aracın içinde ve dışında yer alan John Cooper Works imzalı kesimleri, karatılmış radyatör ızgarası ve KÜÇÜK Electric logosu arabanın elektrikli oluşuna gönderme yapıyor. Izgaranın üst tarafı, motor soğutmasına gereksinim duymadığı için ön uç aerodinamiğe yardımcı olması gayesiyle büyük ölçüde kapatıldı. 18 inç boyutundaki çift renkli alaşım jantları arabanın yan profilden güçlü duruşunu destekliyor.

Hafif tasarım unsurlarına sıkı sıkıya bağlı olan güvenlik aracı yaklaşık 1230 kilogram yüküyle standart KÜÇÜK Electric’ten 130 kg daha hafif. KÜÇÜK Electric’te kullanılan 184 HP güç ve 280 Nm tork bedellerine sahip KÜÇÜK E-Pacesetter 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 6.7 saniyede ulaşıyor. Arabanın 80-120 km/s hızlanması ise 4.3 saniye.

Etkinlik 22-25 Eylül tarihleri ortasında Intercity İstanbulPark’ta düzenleniyor.

>

Kaynak: Carmedya.com / Araba
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

three × five =