REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Fatih Terim, kendisi için çekilen belgesel filmini eşiyle birlikte ağlayarak izledi

Galatasaray ve Türk futbolu için değerli bir yere sahip olan teknik yönetici Fatih Terim, kendi hayatını ve mesleğini mevzu alan belgesel …

Fatih Terim, kendisi için çekilen belgesel filmini eşiyle birlikte ağlayarak izledi

Galatasaray ve Türk futbolu için değerli bir yere sahip olan teknik yönetici Fatih Terim, kendi hayatını ve mesleğini mevzu alan belgesel sinemasında samimi itiraflarda bulunurken, belgesel sinemasını çıkış tarihinden evvel eşiyle birlikte izlediğini belirten Terim, “Eşim Fulya ile izledik. Ağladık.” tabirlerini kullandı. Özel bir platformda yayınlanan ‘TERİM’ isimli belgesel sineması, içinde barındığı birçok açıklama ile dikkat çekti.

İşte Türk Futbolu ve Galatasaray efsanesi Fatih Terim’in belgesel sinemasından ayrıntılar….

“GEREKİRSE BENİM MAAŞIMDAN KESİN, HAGİ’YE VERİN”

Galatasaray’ın başına geldiği birinci yıllarda George Hagi transferini çok isteyen Terim’in, o periyot Romanyalı futbolcunun transferinin mali sorunlardan kaynaklı iptal olmasını istemediği için idareye, “Gerekirse benim maaşımdan kesin Hagi’ye verin.” dediği öğrenildi.

GALATASARAY’A TRANSFER OLMASI İÇİN METİN OKTAY UĞRAŞMIŞ

Adana Demirspor’da futbolculuk mesleğine başlayan Fatih Terim’in âlâ performansı kısa müddette ön plana çıkmasını ve Galatasaray kapılarının kendisine aralanmasını sağlamıştı. Lakin o devir Adana Demirspor taraftarı tarafından çok sevilen Terim’in kadrodan ayrılarak Galatasaray’a imza atması çok kolay bir karar olmamış. Terim’in Galatasaray’a transferi için “Taçsız Kral” lakabı ile tanınan efsane futbolcu Metin Oktay çok uğraşmış. Bu durumu aktarırken Terim, “Metin Oktay transferim için çok uğraşmıştı.” cümlesini kuruyor.

“HIRÇIN BİR FUTBOLCUYDU”

Fatih Terim’in oyuncu karakteri ile ilgili yer alan kısımda Terim, “Suat desem, tekniğime erişemez. Ergin desem, sağ ayağı yok. Hagi desem, o sol ayak bende yok.” tabirlerini kullanırken, o devrin eski Galatasaray Kulüp Lideri Faruk Süren, “Fatih mi? Oyun tarzı olarak mı? Melo. Melo.” cevabını verdi. Eski Lider Terim’in hırçın bir oyuncu olduğunu söz ederken, Terim bunu kabul etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

twenty + 13 =