REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’dan 8 Mart mesajı

Penti, Dünya Kadınlar Günü öncesinde yayına aldığı reklam filminde, Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı ile bir araya geldi …

Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’dan 8 Mart mesajı

Penti, Dünya Kadınlar Günü öncesinde yayına aldığı reklam filminde, Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı ile bir araya geldi.

Penti, kadınların periyot günlerini, “özel günler” olarak adlandırarak gizlemeye çalışılan bakış açısını ve konuşulması dahi mümkün olmayan tabuları, “Gayet Normal” sloganıyla yıkıyor. Kadınları özgür hissetmeye davet ederken, en doğal kadın olma özelliğiyle ilgili yaşadıkları baskılarla baş başa bırakmıyor, yanlarında yer alıyor.

Bu öngörüyle “Dünya Kadınlar Günü” öncesinde yayına alınan ve büyük ses getiren Penti filmi, Aerobik Jimnastik Dünya Şampiyonu Ayşe Begüm Onbaşı’nın kadınların seslerini duyurmak için özel bir güne ihtiyaç duymayacakları zamanları dilediği cümleleriyle kutlanıyor;

“Bugün 8 Mart. Tüm kadınlar için özel bir gün. Ama keşke bu kadar özel olmasa. Gayet normal bir gün olsa. Her gün yaşanan, özel bir anlam taşımayan, sesimizi duyurmak için özel bir güne ihtiyacımız olduğunu hatırlatmayan gayet normal bir gün. O güne kadar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’müz kutlu olsun.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

16 + two =