REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Doktorlara kadavrasını bağışladı

Doktorlara kadavrasını bağışladı Fehmi Demirhan: “Ben Doktoralara Olan Borcumu Vücudumu Bağışlayarak Ödüyorum” BALIKESİR – Bandırma Onyedi Eylül …

Doktorlara kadavrasını bağışladı

Doktorlara kadavrasını bağışladı

Fehmi Demirhan: “Ben Doktoralara Olan Borcumu Vücudumu Bağışlayarak Ödüyorum”

BALIKESİR – Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesine kadavra bağışında bulunan Fehmi Demirhan, “Ben doktoralara olan borcumu vücudumu bağışlayarak ödüyorum” dedi.

Daha evvel iki defa iş kazası geçirdiğini ve mevtten döndüğünü söyleyen 69 yaşındaki Fehmi Demirhan; bugün Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde gerçekleştirilen basın açıklamasında hekimlerin her iki seferde de hayatını kurtardıklarını ve onlara karşı minnet borcu duyduğunu lisana getirdi. Demirhan, “Ben onlara borcumu parayla ödeyemem. Vücudum toprak altında çürüyeceğine toprak üstünde bilime yarar sağlasın” dedi.

Ülkemizde kan ve organ bağışı konusunda dahi büyük zorluklar yaşanırken Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ikinci kadavra bağışını aldı. Fehmi Demirhan’ın birinci bağışçı oldum diye kendilerine sevinerek geldiğini lisana getiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nureddin Cengiz; “Fakültemiz bir buçuk yıldır var olsa da şu an için öğrencilerimiz İstanbul Üniversitesinde eğitim sürdürmekte. Bina çalışmamız tamamlanmak üzere. Bandırma da Tıp Fakültesi olması sıhhat alanında alınacak hizmetleri en üst düzeye taşıyacaktır. Birinci kadavra bağışını aldığımızdan bu yana müracaat ve bilgi alma noktasında ağır bir talep alıyoruz. Fehmi Beyefendi birinci bağışçı olduğunu düşünüp çok sevinmişti lakin kendisinden evvel bu yıl içerisinde bir bağış almıştık. Ben burada Ahmet Yurtkök ve Fehmi Demirhan’a çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Teşekkür merasimi Prof. Dr. Nureddin Cengiz’in bağışçılara sertifika vermesi ile son buldu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Gökhan Dağlı – Sıhhat

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

eight − 7 =