REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Bilişim Vadisi’nin yatırım fon büyüklüğü 300 milyon TL’ye ulaştı 

HANDE BERKTAN Bilişim ve iletişim teknolojileri alanında Türkiye’nin en büyük teknoparkı, Bilişim Vadisi’nde, 2021 yılında 100 milyon TL ile …

Bilişim Vadisi’nin yatırım fon büyüklüğü 300 milyon TL’ye ulaştı 

HANDE BERKTAN

Bilişim ve iletişim teknolojileri alanında Türkiye’nin en büyük teknoparkı, Bilişim Vadisi’nde, 2021 yılında 100 milyon TL ile kurulan Girişim Sermayesi Yatırım Fonu, 1 yıl içerisinde 300 milyon TL büyüklüğe ulaştı.

Gündem Teknoloji programına konuk olan Bilişim Vadisi Genel Müdürü Serdar İbrahimcioğlu, Girişim Sermayesi Yatırım Fonunun desteklediği projelere dair, “Girişim Sermayesi Yatırım Fonumuzun kuruluş sermayesi 100 milyon TL idi. Fonumuzun büyüklüğünü, 1 yıl içerisinde 300 milyon TL’ye çıkardık.1 yıl içerisinde binin üzerinde girişimciyle görüşüp, 17 girişimciye yatırım kararı aldık, 7 tanesiyle yatırım turumuzu kapattık. Bu yıl yine fonumuz, girişimcilerini bekliyor, daha fazla yatırım yapmayı hedefliyoruz. Siber yazılımlardan, mobiliteye, finanstan, tarım teknolojilerine, bulut bilişimden, yapay zeka teknolojilerine değin birçok alanda projelere yatırım yapıyoruz.” bilgisini paylaştı.

“İzmir’de 2.Bilişim Vadisi’nin temeli haftaya atılıyor”

İzmir’de kurulması planlanan Bilişim Vadisinin temeli 29 Mart Salı günü atılıyor. Projeye ilişkin Bilişim Vadisi GM. İbrahimcioğlu, “Bilişim Vadisi, mega teknoloji koridoru kurma vizyonunun adıdır. Merkezimiz, tüm bölgelerin güçlerini kullanabildiği, duvarsız teknoparklardır. İstanbul, Kocaeli oradan İzmir’e uzanan bir teknoloji koridorunu kuruyoruz. 29 Mart Salı günü İzmir’deki Bilişim Vadisi’nin temelini atıp, kuluçka merkezimizin açılışını gerçekleştireceğiz.” açıklamasını yaptı.

“2023 yılında Azerbaycan’da teknoloji geliştirme merkezi açıyoruz”

Türkiye’nin hem dışarıya hem dışarıdan içeriye, teknoloji transferini yapıyor olmasının önemine değinen Serdar İbrahimcioğlu, “Singapur ve ABD’deki ofislerimizle, yurtdışı irtibatlarımızı sağladık. Artık teknoloji transferi gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin teknolojisini rekabet edilebilir hale getirmek üzere çalışıyoruz. Ayrıca Birleşmiş Milletlere bağlı az gelişmiş ülkelere, Bilişim Vadisi bilgi birikimimizi aktaracağımız merkezlerin çalışmalarını başlattık. Bununla birlikte Azerbaycan ile birlikte Bakü’de teknoloji yatırımında işbirliğine gidiyoruz. Bu kapsamda gelecek baharda teknoloji merkezimizin açılışını orada yapacağız.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

two × five =