REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Belaruslu turistten 6 gündür haber alınamıyor

Belarus’tan tatil için Alanya’ya gelen turist, rahatsızlanarak kaldırıldığı hastaneden ayrıldıktan sonra kendisine bir daha ulaşılamadı …

Belaruslu turistten 6 gündür haber alınamıyor

Belarus‘tan tatil için Alanya‘ya gelen turist, rahatsızlanarak kaldırıldığı hastaneden ayrıldıktan sonra kendisine bir daha ulaşılamadı. Hastaneden ayrılarak bir esnafın telefonundan eşine otele geleceği istikametinde ileti atan turiste 6 gündür ulaşılamıyor.

12 Eylül’de Belarus‘un Minsk kentinden tatil için Alanya‘ya gelen Valary Harbun (56) ve Larysa Lappo çifti, ilçedeki bir otele yerleşti. 13 Eylül’de oteldeki havuz başında rahatsızlanan Harbun, ambulansla Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Burada tetkikleri yapılan Harbun’un hekimleri epilepsi testi için bir gün hastanede kalması gerektiğini söyledi. Bir gece hastanede kalan Harbun, eşinin otele gitmesinin akabinde tek başına hastaneden ayrıldı. Bir esnafa giderek yanında telefonunun olmadığını söyleyen Harbun, esnafın telefonu ile eşine sesli bildiri atarak hastaneden ayrıldığını ve otele döneceğini söyledi.

Hastaneden ayrılan ve hiçbir eşyası yanında olmayan adama ulaşılamıyor

14 Eylül’de hastaneden ayrılan ve eşine gönderdiği sesli bildirinin akabinde kendisine bir daha ulaşılamayan Harbun’dan o tarihten bu yana haber alınamıyor. Eşinden aldığı sesli iletinin akabinde endişelenerek hastaneye geri giden Larysa Lappo, jandarmaya kayıp müracaatında bulundu. Belarus Fahri Konsolosu Fatih Akın ile birlikte resmi süreçleri çözen Lappo, bir an evvel eşine ulaşmak istiyor.

Eşinin yanında pasaport, cep telefonu ve kimlik üzere hiçbir eşyasının bulunmadığını tabir eden Lappo, “Davranışları olağandı. 13’ünde havuz başında rahatsızlandı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı. Hastaneye gittiğinde tabibin isteğiyle hastaneye yatırıldı. Hastaneye gittiğimizde birkaç saat sonra kendine geldi. Hekimi epilepsi testi için bir gün hastanede kalması gerektiğini söyledi. Bir geceyi orada geçirdik. Ben otele geri geldim. Bir gün sonra sabah erkenden tekrar yanına gittim. Her şey olağan olarak ilerliyordu. Öğlenden sonra ben otele geri geldim. 15.30-16.00 sıralarında numarasını bilmediğim bir telefondan bana ileti attı ve otele tekrar geleceğini söyledi. Bunun üzerine endişelenerek tekrar hastaneye gittim. Hastaneye gittiğimde eşim orada değildi, otele de dönmemişti. Kayıp olarak her yere müracaat yaptım” dedi. – ANTALYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

one × 4 =