REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Bazen Kalacak Yerim Olmadı, Bazen Ek İş Olarak Vize Şirketinde Çalıştım

Türkiye’de oyunculuktan kazandığı parayla yurtdışına gittiğini ve İngiltere’de şarkıcılık dışında öteki işlerde de çalıştığını söyleyen Serel …

Bazen Kalacak Yerim Olmadı, Bazen Ek İş Olarak Vize Şirketinde Çalıştım

Türkiye‘de oyunculuktan kazandığı parayla yurtdışına gittiğini ve İngiltere’de şarkıcılık dışında öteki işlerde de çalıştığını söyleyen Serel Yereli yaşadığı zorlukları “Para kazanayım diye bir şey yapan biri değilim. Kalacak yerimin olmadığı oradan oraya kaldığım günlerim çok oldu. Param bitince belirli yerlerde sahne aldım. Para konusunda bir nizam kurmadım. Ek gelir olarak vize şirketinde vize almak isteyenlere sunuculuk yaptım” diye anlattı.

RUHEN OYUNCULUKTAN TATMİN OLMADIM

Milliyet’ten Seçkin Şenvardar’ın haberine nazaran; Yereli, yurtdışına gidebilmek için oyunculuğu basamak olarak kullandığını ve dizilerde rol almanın sanatsal olarak kendisini tatmin etmediğini söyleyip şöyle konuştu: “Ben küresel olarak müzisyen olmak için doğdum buna inanıyordum. Ben Türkçe hiç müzik söylemiyorum, söylemedim de. Yurtdışına gidebilmek için burada oyunculuk basamaktı. ‘Ne yapabilirim? Oyunculuk yaparım’ dedim lakin ona da katlanamadım. Benim kişilik olarak sanattaki özgürlük alanım çok fazla, dizide oynayıp tatmin olacak bir insan değilim kolay kolay. Ruhen çok tatmin olmadım oyunculuktan”.

MÜZİKAL PROJE İÇİN TEKLİF GELDİ

Ayrıca Türkiye‘den bir müzikal projesi için teklif aldığını ve projenin olması durumunda İngiltere ile Türkiye ortasında mekik dokuyacağını anlatan Serel Yereli “Bir proje geldi. Müzikal tam benlik olabilecek tek şey geldi. Müzikal oyuncusu olmaktı benim hayalim esasen çocukluğumda da. Burada oyuncu olurken de hedefim bir an önce para kazanıp yurt dışına gitmekti. Artık İngiltere’de aşikâr yerlerde dört aydır sahne alıyorum. Oradan birtakım menajerle görüşüyorum sonra orada albüm yapacağız” dedi.

LOKAL STARLIĞA İNANMIYORUM

Ünlü isim, “Oradaki mesleğiniz istediğiniz üzere gidiyor mu?” sorusuna ise “Ben çok âlâ müzik söyleyip yazan bir beşerim, bunu İngilizce olarak yapıyorum çocukluğumdan beri. Yakın vakitte büyük bir şirketle orada mutabakat imzalayacağım. Ben starlığı daima küresel starlık olarak düşündüm, starsam dünyanın her yerine gittiğinde bir reaksiyon uyanır. Onun dışında kendi ülkende bilinir oluyorsun. Starlık bence küresel bir şey. Lokal starlığa inanıyorum. Lokal olan popülerlik oluyor” formunda karşılık verdi.

Yereli İngiltere’de maddi olarak birtakım zorluklar yaşadığını, kimi vakit kalacak kalacak sabit bir yerinin olmadığını da kelamlarına ekleyip yaşadıklarını şöyle anlattı: “Maddi olarak şöyle zorlandım; ‘Para kazanayım’ diye bir şey yapan biri değilim. Hasebiyle daima kalacak yerimin olmadığı, oradan oraya kaldığım günlerim çok oldu. Şöyle yapıyorum; param bitiyor orada sahne alacak yer kiralayıp müzik söylüyorum. Para konusunda bir sistem kurmadım. Ek gelir olarak orada vize şirketinde sunuculuk yapıp vize almak isteyenlere yardımcı oluyorum”

BU BAŞ YAPISI GİTMEMİ TETİKLEDİ

Yereli geçtiğimiz günlerde giydiği dantelli elbisesi ile Nişantaşı’nda dolaşırken yaşlı bir bayanın bakışlarından rahatsız olduğunu toplumsal medya hesabından “Biraz evvel bir teyze elbiseme kınayıcı bakışlar atarak baştan aşağı beni süzdü” kelamlarıyla lisana getirmişti. “Dün burada yürürken bir teyze bu türlü beni süzüyordu ben de onu süzdüm” diyen genç müzisyen, ayrıyeten yurtdışına gidiş nedenlerinden birinin de bu çeşit tavırlar olduğunu söyleyip şöyle devam etti: “Çok etrafımla ilgili insan değilim ancak oluyor. İstanbul’da daha bir kirli bakış tipi var. Ben yurtdışında daha huzurluyum. Bu usul durumlar gitmemi, yani bu baş yapısı gitmemi tetikledi”

İDDİALI PAYLAŞIMLARDAN VAZGEÇMEM

Sosyal medya hesabından yaptığı savlı fotoğraflarıyla da gündemden düşmeyen Serel Yereli, evvelce aldığı olumsuz yorumlara takılmadığını fakat artık yazılanlara üzüldüğünü belirtti. Yereli, üzülse bile tezli paylaşım yapmaktan vazgeçmeyeceğini söyleyip “Önceden ‘kafama takmıyorum’ diyordum o denli inanıyordum ancak mümkün değil. Sonuçta insan toplumsal bir canlı. Kim ne derse biraz üzülüyorsun fakat herkesin bakış açısını kabul edip benim bakış açımı değiştiremeyeceğini düşüyorum. Üzülsem bile savlı paylaşımlarımdan vazgeçmem, zira diğerinin bakış açısı için kendi bildiğimi değiştirmek benim için gurursuzluk” kelamlarını kullandı.

Kaynak: Snob Magazin / Magazin
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

twenty + 7 =