REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Anadolu Isuzu IAA Transportation Hannover Fuarı’nda çevreci araçlarını sergiledi

Anadolu Isuzu, pazardaki pozisyonunu daha da geliştirme gayesi kapsamında IAA Transportation 2022 fuarına katılarak yenilikçi ve çevreci …

Anadolu Isuzu IAA Transportation Hannover Fuarı’nda çevreci araçlarını sergiledi

Anadolu Isuzu, pazardaki pozisyonunu daha da geliştirme gayesi kapsamında IAA Transportation 2022 fuarına katılarak yenilikçi ve çevreci araçlarını tanıttı.

Anadolu Isuzu, ticari araç sanayisinin en kıymetli aktifliği sayılan ve ticari araç markalarının ve ilgili yan sanayii şirketlerini bir ortaya getiren fuarda yeni Big·e ve CitiVolt 12 modellerinin yanı sıra tam elektrikli NovoCiti VOLT, alternatif yakıtlı Kendo 13 CNG ve orta uzunluk otobüs segmentindeki temsilcisi Isuzu Grand Toro’yu sergiledi.

Tasarımı ve üretimi büsbütün Türkiye’de gerçekleştirilen yüzde 100 elektrikli Big·e, lojistik ve nakliyat tahlilleriyle geliyor. Yaklaşık 4 metreküplük hacime ve 1000 kg’a varan taşıma kapasitesine sahip olan Big·e üç farklı batarya kapasitesi ile 150 kilometreye varan menzil imkanı sunuyor. Başlangıçta 60 km/h ve 80 km/h azamî suratlara sahip iki farklı versiyonda sunulacak olan Big·e’nin en büyük avantajlarından birisi de, tıpkı bir cep telefonu üzere standart priz üzerinden şarj edilebilmesi. 3 ila 5 saat ortasında tam şarj kapasitesine ulaşabilen Big·e Anadolu Isuzu’nun Çayırova’daki üretim tesislerinde üretilecek. Öncelikle kent içinde son kilometre paket servis ve dağıtım hizmetleri sunan işletmelere yönelik pazara sunulacak olan Big·e, 2024 yılından itibaren satışa sunulacak.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, fuarda düzenlenen basın toplantısındaki konuşmasında şunları söyledi: “Lansmanını gerçekleştirdiğimiz elektrikli aracımız Big·e ticari araçlardaki değişimin de güçlü bir simgesi. Anadolu Isuzu tarihinin değerli atılımlarından biri. Büsbütün Türkiye’de ürettiğimiz, Anadolu Isuzu mühendisleri ve dizayncıları tarafından hayata geçirilen Big·e ile iddialıyız. Ticari araçlarda oyun süratle değişiyor ve biz de oyun kuruculardan biri olarak biz gücümüzü, deneyimimizi ve argümanımızı Big·e ile ortaya koyuyoruz. Büyük kentlerin ve birçok iş kolundaki işletmenin gereksinimlerine uygun biçimde geliştirdiğimiz Big·e, hem iş gereksinimlerine cevap veren ülkü boyutları, hem gücü hem de pratik özellikleri ile öne çıkıyor. Yakın gelecekte caddelerimizde, sokaklarımızda görmeye başlayacağımız Big·e’nin ülkemiz ve dünya kentlerinde çok sevileceğine inanıyorum.”

Arıkan, “mikro mobilite” alanında Anadolu Isuzu’nun gücünü ve argümanını ortaya koyan yeni Big·e başta olmak üzere CitiVolt, NovoCiti VOLT, Kendo CNG ve Grand Toro modellerinin gördüğü ilgiden duydukları memnuniyeti söz etti ve şunları söyledi: “Türkiye’nin ticari araç üreticisi Anadolu Isuzu olarak global otobüs üretim sanayisinin en önemli paydaşlarını bir ortaya getiren Hannover IAA Transportation Fuarı’nda yerimizi aldık. Ticari araç üretimi alanındaki birikim ve uzmanlığımız ile ürettiğimiz araçların büyük ilgi ve prestij görmesi bizleri çok keyifli ediyor. Çayırova’daki akıllı fabrika özelliklerine sahip tesislerimizde ‘Terzi Metodu İmalat’ modeli ve yüzde 70’lere varan yerlilik oranı ile ürettiğimiz çevreci, yenilikçi, konforlu ve çağdaş midibüs ve otobüslerimiz bugün dünya kentlerinde muvaffakiyetle hizmet veriyor.”

Arıkan şöyle devam etti: “Anadolu Isuzu olarak 40 yılı aşkın bir müddettir ticari araç üretimi yapıyoruz. Üretim kalitemizi ve çeşitliliğimizi artıyoruz. Bu doğrultuda, yurt içinde olduğu üzere yurt dışında da pazarlardaki varlığımızı ve eser çeşitliliğimizi geliştirerek bugünkü geniş ihracat coğrafyamıza ulaştık. Kesintisiz büyüme seyahatimizde ürettiğimiz otobüs ve midibüslerimizi dünyanın 45’ten fazla ülkesine ihraç ediyoruz. Anadolu Isuzu olarak, sürdürülebilirliği teknoloji ile birleştirerek dalımızdaki büyük değişimin öncüleri ortasında yer alıyoruz. Biz trendleri yalnızca takip eden değil, yenilikçi teknolojileri faal biçimde geliştiren ve uygulayan oyuncular ligindeyiz. Dünyada büyüme gayemiz doğrultusunda ticari araç üretimindeki uzmanlığımızla yurt içi ve yurt dışı pazarlardaki başarılarımızı önümüzdeki devirde daha da artırmayı hedefliyoruz.”

CitiVolt

Anadolu Isuzu’nun IAA Hannover Nakliyecilik fuarında sahne alan modellerinden biri de yeni ve 12 metrelik tam elektrikli modeli CitiVolt oldu. Büsbütün elektrikli sürüş ve sıfır emisyon özelliklerine sahip olan CitiVolt, alçak tabanlı platformu ve geniş kapıları sayesinde yolcularına büsbütün manisiz bir erişim imkanı sağlıyor. Yüksek performanslı elektrik motoru ile gelen CitiVolt, ergonomik şoför alanı ve kişiselleştirilebilir gösterge ekranına sahip.

Tam elektrikli NovoCiti VOLT

Şirketin geleceğin toplu taşıma trendlerine uygun olarak tasarladığı tam elektrikli midibüsü NovoCiti VOLT da IAA Transportation fuarında yer aldı. Dünyanın en itibarlı tasarım yarışları ortasında olan ABC Design Award’da Transportation kategorisinde mükafata layık görülen NovoCiti VOLT, 268kWh’lık batarya kapasitesi ile 350 km’ye varan menzile sahip. Aracın sahip olduğu şoför puanlama sistemi sayesinde güç tüketimininde azamî operasyonel verimliliği sağlıyor.

Isuzu Kendo CNG

Avrupa’nın titiz emisyon normlarına büsbütün uyumlu olan Kendo 13 CNG, eksiksiz bir güvenlik paketinin yanı sıra filo idaresi, şoför ve sürüş puanlama sistemi özellikleri ile öne çıkıyor. Isuzu Kendo CNG, yüzde 100 biyogaz uyumlu CNG motoru sayesinde emisyon salınımını çok önemli oranlarda düşürüyor. Sürdürülebilirliği sayesinde işletmecisine olumlu katkı sağlıyor ve ülkelerin sürdürülebilir gayelerine büsbütün ahenk sağlıyor.

Isuzu Grand Toro

Isuzu Grand Toro midibüs, yüksek hareket kabiliyeti ile bilhassa kısa ve orta aralı servis, turistik ve havaalanı nakliyatı üzere alanlarda öne çıkıyor. 2300 rpm’de 206 HP üreten motoru ile yüksek performans ve Euro 6-E emisyon standartlarına uygun düşük emisyon avantajı sunan Grand Toro modeli, 37 koltuğa varan kapasitesi, ferah iç hacmi ve geniş bagaj kapasitesi ile büyük otobüslerin gereğince aktif ve verimli olmadığı kısa ve orta uzaklık nakliyecilik muhtaçlığına cevap veriyor. Anadolu Isuzu’nun yeni tasarım lisanını de temsil eden Grand Toro 2021 yılında İtalya’da düzenlenen BIG SEE Awards tasarım ödüllerinde Eser Tasarımı alanında Mobilite kategorisinde Silver A mükafatına layık görülmüştü.

Anadolu Isuzu Almanya pazarında büyük muvaffakiyet elde etti

Anadolu Isuzu, dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ise en büyük otobüs pazarı pozisyonunda olan Almanya pazarındaki muvaffakiyetini sürdürüyor. 2021 yılı sonunda yüksek adette teslimat gerçekleştirerek Almanya pazarına giren Anadolu Isuzu, ulaşım ve nakliyat alanında hayli yüksek standartlara sahip olan bu ülkede bu ölçekte otobüs ihracatı gerçekleştiren birinci Türk şirketi oldu. Şirket Almanya operasyonlarını daha da geliştirmeyi hedefliyor.

Kaynak: Carmedya.com / Araba
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

19 + three =