REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: “7’li masada 7 düvel de Türkiye’nin gelişmesine ve Tayyip Erdoğan’a karşı”

– Adalet Bakanı Bekir Bozdağ : “7’li masada 7 düvel de Türkiye’nin gelişmesine ve Tayyip Erdoğan’a karşı” Bakan Bozdağ, Gaziantep Prof. Dr …

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: “7’li masada 7 düvel de Türkiye’nin gelişmesine ve Tayyip Erdoğan’a karşı”

– Adalet Bakanı Bekir Bozdağ : “7’li masada 7 düvel de Türkiye‘nin gelişmesine ve Tayyip Erdoğan’a karşı”

Bakan Bozdağ, Gaziantep Prof. Dr. Aziz Sancar Eğitim ve Sanat Merkezi’nin açılışını yaptı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ : “Eğitim her işin başıdır, en büyük hissesi ebediyen eğitime ayırdık”

“Eğitimdeki haksızlığa biz son verdik, CHP koşa koşa anayasa mahkemesine gitti”

GAZİANTEP – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından imali tamamlanan Prof. Dr. Aziz Sancar Eğitim ve Sanat Merkezi’nin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Bakan Bozdağ, “Türkiye büyüdükçe, geliştikçe 7’li masada 7 düvel de Türkiye‘nin gelişmesine ve Tayyip Erdoğan yürüyüşüne karşı” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından üretimi tamamlanan Prof. Dr. Aziz Sancar Eğitim ve Sanat Merkezi’nin açılışı yapıldı. Açılış merasimine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katıldı. Bakan Bozdağ, açılışta yaptığı konuşmada, AK Parti periyodundaki değerli eğitim, kültür ve sanat yatırımları yapıldığını tabir ederek, bu devirde pek çok haksız hukuksuz eşitsizliğin de ortadan kaldırıldığını vurguladı. Bakan Bozdağ, konuşmasında “Türkiye büyüdükçe, geliştikçe 7’li masada da 7 düvel de Türkiye‘nin gelişmesini ve Tayyip Erdoğan yürüyüşüne karşı” diyerek 2023 öncesi Türkiye‘nin maksat ülke haline getirilmeye çalışıldığını vurguladı.

“Eğitim her işin başıdır, en büyük hissesi ebediyen eğitime ayırdık”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, açılışta yaptığı konuşmada eğitimin değerine vurgu yaparak 20 yılık devirde en kıymetli yatırımların eğitime yapıldığını aktardı. Bakan Bozdağ, “Eğitim her işin başıdır. Şayet eğitimimiz güzel olursa yetiştirdiğimiz insanlarımız daha âlâ olur. Bilgiye hükmetme ve bilgiden teknolojiyi üretme gücüne ve kudretine sahip oluruz. Peygamberimizin beşikten mezara kadar ilim, ilim Çin’de de olsa gidin alın, biçiminde yer alan hadisleri ve bizim medeniyet ve kültürümüzün bize öğretileri dikkate alındığında ilme ve bilgiye büyük bedel vermenin, bedel verenleri büyük ve güçlü kıldığını da anlarız. Bugün baktığınızda yeraltı zenginlikleri çok olan, doğalgazı petrolü madenleri bulunan birçok ülkeler var. İşte Arap ülkelerine bakın, yeraltı servetlerinin büyük bir kısmı orada, Afrika ülkelerine bakın, tekrar keza orada lakin dünyanın en güçlü ülkelerine bakın onlar yeraltı servetlerinin çok az bir kısmına başkalarıyla mukayese edildiğinde sahipler. Ancak dünyada Amerika güçlü, Avrupa güçlü neden diye sorduğumuzda da görüyoruz ki bilgiye sahipler. En büyük güç maden değil, en büyük güç petrol ve gaz değil. En büyük güç, işin doğrusu bilgi, bilgiyi üretme, çoğaltma yayma ve bunu endüstriyel teknolojiye imkana dönüştürme başarısıdır. Tarihte de bu türlü, bugün de bu türlü, gelecekte de bu türlü büyük olmanın yolu buradan geçiyor. Sizin petrolümüz var işte Venezuela’da görüyorsunuz, satacak yer bulamıyorsunuz, fakirlik diz uzunluğu. İşte diğer ülkelerde görüyorsunuz. Huzur yok, inanç yok, bir değeri var mı? Sizin refahınıza Irak’ta bir katkısı var mı? Libya’da bir katkısı var mı? Suriye’de bir katkısı var mı? Yok. Venezuela’da bir katkısı var mı? Orada da yok. Demek ki temel güç bilgide, onun için bu eğitim merkezlerinin bilim yuvalarının çoğaltılması, Türkiye‘nin temel güç kaynağını keşfedip bunu güçlendirmek için büyük çaba ortaya koyduğunun da somut göstergesidir. AK Parti iktidarları olarak biz birinci besmele çektiğimiz günden bugüne hükümet bütçelerinde en büyük hissesi hep eğitime ayırdık. Bir numaralı hissesi eğitime verdik” dedi.

“Eğitimdeki haksızlığa biz son verdik, CHP koşa koşa anayasa mahkemesine gitti”

Eğitimde ve kamudaki bilhassa başörtü haksızlığına AK Parti’nin son verdiğini açıklayan ve eski devirlerde yasaklar nedeniyle binlerce insanın mağdur olduğunu belirten Bakan Bozdağ, “Ortaöğretimde, yükseköğretimde tekrar bayanlarımız aleyhine olan kıyafet tercihinden kaynaklı ayrımcılığa, eşitsizliğe, haksızlığa son verdik. Anayasamız kanun önünde herkes din, lisan, ırk, renk, cinsiyet, felsefi, inanç, mezhep ayrımı gözetilmeksizin eşittir derken, kamu hizmetlerinin sunulmasında devlet organları ve yönetim makamları eşitlik unsuruna uygun davranmak zorundadır tabirini kullanırken, hiçbir kimse eğitim ve öğretim hakkından mahrum bırakılamaz diye çok net kararlar olmasına karşın yıllar yılı Türkiye‘de bayan öğrenciler ortasında ayrım yapıldı. Başı örtülü olana ortaöğretimde de yükseköğretimde de eğitim-öğretim hakkından yararlanması, Anayasa ve maddelerimize karşın haksız idari kararlar ve önlemlerle, bu kararları teyit eden haksız mahkeme kararlarıyla, zulmün ismi adalet oldu, eşitsizliğin ismi eşitlik oldu. Haksızlığın ismi hak oldu, yıllar yılı bu uygulandı. Bu ülkede başörtüsü zulmüne son vereceğim diyen partilere kapatma davaları açıldı. Münasebetlerinde bunlara yer verildi. En sonunda 2008 yılında Milliyetçi Hareket Partisi ile AK Parti birlikte mecliste değişiklik yaptık. ‘Kamu hizmetlerinin yararlanılmasında da yönetim makamları eşitlik unsuruna uygun davranmak zorundadır’ Anayasa’nın 10’uncu hususuna bir ibare ekledik ve 42’nci unsuruna de dedik ki kanunda açıkça yazılı olmadıkça hiç kimse eğitim öğretim hakkından mahrum bırakılamaz dedik. Makus mü demişiz? Fakat sonraki gün gazeteler 411 el kaosa kalktı dedi. CHP artık muhafazakarlarla da helalleşmek için dolanıyor ya onlar da koşa koşa Anayasa Mahkemesi’ne gitti ve Anayasa Mahkemesi yapılan düzenlemenin hem yürürlüğünü durdurdu hem de iptal etti ve gerisinden 14 Mart 2008’de AK Parti’ye bu nedenlerle münasebet gösterilerek kapatma davası açıldı. Türkiye nereden nereye geldiğini görmek için yaşanan değişimleri, yaşanan zorlukları birlikte pahalandırmak lazım. Ne yaptık artık soruyorum. Orta öğretimde bu haksızlığa son verdik mi? Verdik elhamdülillah. Üniversitede bayanlarımız ortasındaki eşitsizliğe son verdik mi? Verdik. Bugün Türkiye’nin ortaöğretim kurumlarında da, yükseköğretim kurumlarında da, başı açık, başı örtülü bütün bayan öğrencilerimiz birlikte eğitim görüyorlar, birbirlerinden mutlular. Ortalarında rastgele bir ayrım gayrım yok. Ayrım gayrımı yapan o köhnemiş zihniyeti de siyasetin çöplüğüne attık. Allah’ın müsaadesiyle yine bunların dirilmesi neden imkan gözükmüyor. Doğal yalnızca burada değil, çalışma hayatında da tıpkı şeyler kelam konusu. Bayan birisi, ebe, öğretmen, tabip, hakim, savcı, rastgele bir kamu vazifelisi kamuda rastgele bir yerde personel olma hakkı var mıydı? Yoktu. Artık herkese eşit çalışma hakkını da biz sağladık. Hukuk devletinin, Anayasa’nın eşitlik unsurunu hayata tam manasıyla biz soktuk” sözlerine yer verdi.

“7’li masada da 7 düvel de Türkiye’nin gelişmesine ve Tayyip Erdoğan’a karşı”

Türkiye’nin gelişmesine karşı olanların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ona dayanak verenlere karşı olduğunu da aktaran Bozdağ, “Türkiye, bilgiye hükmettikçe ve buradan yerli üretimi çoğalttıkça, savunma sanayindeki yerlilik oranı 20’den, yüzde 80’e çıkarıp ihracatta da 5 milyar dolarlık bir sayısı yalnızca bu alanda yakalayınca herkes Tayyip Erdoğan düşmanı kesildi. Şayet Tayyip Erdoğan’ı durduramazsak Türkiye’yi durduramayız. Türkiye’yi durdurmanın yolunun Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı durdurmaktan geçtiğini çok uygun biliyorlar. Onun için dikkat buyurun, Biden’ından, Macron’una 7 düvel bir ortaya geldi. 2023’e kilitlendi. Terör örgütleri bir ortaya geldi, 2023’e kilitlendi. Yedili masa bir ortaya geldi, 2023’e kilitlendi. Hepsinin ortak gayesi Cumhurbaşkanımızın yürüyüşünü durdurmak. Ben buradan Güzelvadi’nin yerli hanımlarına, beyefendilerine soruyorum. Biden da birebir şeyi istiyor. Macron da tıpkı şeyi istiyor, başkaları de tıpkı şeyi istiyor. Türkiye’nin düşmanlarının istediği bir amaca gerçek yönelmek mi bu milletin hayrına yoksa bu milletin istikametini görüp, o istikameti tahkim etmek mi bu milletin hayrına” dedi.

“Her çocuğun Aziz Sancar üzere başarılı olması için hazırız”

Açılışta değerlendirmelerde bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, merkez hakkında bilgi vererek, “Burada taziye meskenine kadar her şey var. Buradaki her bir çocuğun Aziz Sancar üzere başarılı olması için hazırız. Sancar Hoca azimle başarıyı yakaladı. İsmini bilerek bu tesise koyduk. Buradaki her bir çocuk Aziz Sancar olabilir. Güzelvadi’nin gençleri kazanana kadar, model olana kadar vazgeçmek yok” sözlerini kullandı.

“Gaziantep’te bayanlar ile çocuklara dokunan çalışmalar yapılıyor”

Gaziantep Valisi Davut Gül ise “Gaziantep’te büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyeleri bayanlar ile çocuklara direkt hizmet ederek onlara dokunan çalışmalar yapıyor. Kentte 6 bin yeni derslik yapılıyor. Gençlere, bayanlara, çocuklara hizmet eden bu yapılarla insanlarımız bu fırsatları kıymetlendirecek her biri yeni Aziz Sancar hocamız olacak” diye konuştu.

İsmini Nobel Kimya Ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar’dan alan GASMEK’in 34’üncü tesisi, meslek eğitim kursları kümesinde 20 farklı branşta 520 şahsa, eğitim takviye kurslarında 290 öğrenci olmak üzere 810 bireye hizmet verecek. 50 kişi kapasiteli kütüphane, 120 kişi kapasiteli konferans salonu olan tesis içerisinde tam donanımlı 1 dokumacılık atölyesi barındırıyor. Merkezde, 200 kişi kapasiteli bayan ve erkek taziye meskeni, 6 yaş kümesi çocuklara yönelik 160 öğrenci kapasiteli 4 sınıf ve 1 yemek salonundan oluşan Mahalle Kreşi (Anaokul) bulunuyor.

Konuşmalar sonrası protokol tarafından açılış kurdelesi kesilerek tesis hizmete açıldı. Açılış sonrası protokol üyeleri tesisi ziyaret ederken açılışa Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın yanı sıra Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Davut Gül, AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ahmet Uzer, Nejat Koçer, Derya Bakbak, Mehmet Sait Kirazoğlu, Müslüm Yüksel, Şehitkamil Belediye Lideri Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Lideri Mehmet Tahmazoğlu, Oğuzeli Belediye Lideri Mehmet Sait Kılıç, AK Parti Vilayet Lideri Eyup Özkeçeci, kent protokolü ile çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Said Vakkas Yağcı – Kültür Sanat

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

ten − 5 =