REKLAM ALANI-X1
Kocaeli Şehir Portalı

50 liralık kumanda için dükkan basıp, tamirciyi dövdüler

Kocaeli’de bozulan tente kumandasının garantiye girmemesine sonlanan müşteri, 2 arkadaşını da yanına alarak tamirciyi darp etti. Arbede …

50 liralık kumanda için dükkan basıp, tamirciyi dövdüler

Kocaeli‘de bozulan tente kumandasının garantiye girmemesine sonlanan müşteri, 2 arkadaşını da yanına alarak tamirciyi darp etti. Arbede sırasında da elektronik aygıtların kırılması sebebiyle yaklaşık 25 bin TL’lik ziyan oluştu. Hengameye sebep olan kumandanın fiyatının ise 50 lira olduğu öğrenildi.

Olay, İzmit ilçesinde elektronik eserlerin tamirinin yapıldığı dükkanda meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, tamirci Şirvan Ak, 2 ay evvel müşterisinin bozulan tente kumandasını tamir etti. Tekrardan bozulan kumandayı Şirvan Ak’a gönderen müşteri, kumandanın garantiye girmesi gerektiğini söyleyerek, para vermeyeceğini söyledi. Daha sonra kumandayı tamir etmeyen Ak’ın dükkanına 3 şahıs geldi. Şirvan Ak’ı darp eden bu şahıslar, ayrıyeten onun başını da yardı. Arbede sırasında kimi elektronik aygıtlar da yere düşerek kırıldı. Darp anı güvenlik kamerasına yansıdı.

“Kumandanın garanti içinde girmesi gerektiğini söyledi”

Olayı anlatan Şirvan Ak, “Yaklaşık 2 ay evvel müşterim tarafından getirilen tente kumandasını tamir etmiştim. Kumandanın fiyatı 50 TL civarında. Geçtiğimiz günlerde bir bayan kumandayı getirerek tekrardan bozulduğunu söyledi. Ben de kumandayı bırakırsa denetim edeceğimi söyledim. Bayan işverenine durumu anlattı ve telefonu bana verdi. Ben de telefonda konuştuğum şahsa, kumandanın yere düşmesi, üstüne su dökülmesi üzere sebeplerle bozulabileceğini izah ettim. Telefondaki kişi beni anlamadı ve kumandanın garantiye dahil olması gerektiğini söyledi. Daha sonra kız kumandayı alarak dükkandan çıktı, çıkarken de kapıda kumandayı yere düşürdü. Yaklaşık 2-3 dakika sonra telefonda görüştüğüm şahıs yanında iki şahısla birlikte dükkana gelerek beni darp etti. İçerde bir arbede oldu. Daha sonra dışarıda da beni darp etmeye devam ettiler. Darp raporu alarak kendilerinden şikayetçi oldum. Polisler gelip hasar tespiti yaptı” dedi.

“50 liralık kumanda için dükkan basıp, adam darp etmek akıl işi değil”

Yaklaşık 25 bin liralık ziyanının olduğunu söyleyen Ak, “Müşterilerimin elektronik aygıtları kırıldı. Saatim ve telefonum da kırıldı. Çok yıl esnaflık yaptım, şu ana kadar kimseyle bir münasebetimiz olmadı. Bu türlü bir olayın olmasından ötürü hüzünlüyüm. Bunu bana yapan bireyler de esnafmış. 50 liralık kumanda için dükkan basıp adam darp etmek akıl işi değil. Gelen şahılar başıma telefonla vurdu ve başım yarıldı. Başımda 5 tane dikiş var” diye konuştu. – KOCAELİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

four × three =